Mały piesek uratował dziewczynkę przed atakiem kojota. "Pomyślałam: czy będę następna?"

Uliczna kamera uchwyciła, jak Yorkshire terrier ratuje swoją 10-letnią właścicielkę. Niespodziewanie na spacerującą z psem dziewczynkę wybiegł kojot.

Na nagraniu z monitoringu widać, jak Lily Kwan, która wyszła na spacer z pupilem, woła o pomoc, ciągnąc za smycz Macy, jej 6-letnią suczkę. Goni je kojot. Jak donosi portal Local12 diesięciolatka widziała wcześniej ogłoszenia z ostrzeżeniami, że kojot ściga dzieci z sąsiedztwa.

Pomyślałam: Czy jestem następna, co się ze mną stanie?

– powiedziała Lily. Chociaż starała się ciągnąć za sobą pieska, w pewnym momencie musiała puścić smycz. Macy odmówiła współpracy.

Zobacz wideo Ewa Chodakowska o dzieciństwie. "Parówki oddawałam pieskom". CO JADŁA?

Mały piesek uratował dziewczynkę przed atakiem kojota

Pobiegłam na chodnik i zaczęłam wołać o pomoc, ale nikt mnie nie słyszał. Widziałam, jak kojot próbuje zaatakować mojego pieska. Dzwoniłam do ludzi i pukałam do drzwi. Jeden sąsiad rzeczywiście mnie wpuścił

- mówi dziewczynka. Na nagraniu widać jak w pewnym momencie pies odwraca się wprost do kojota, odwracając jego uwagę i chroniąc tym samym swoją panią.

 
Jest bardzo odważnym psem

- przyznaje 10-latka. Chociaż suczka dzielnie walczyła, została poważnie zraniona. Zabrano ją na oddział intensywnej terapii u weterynarza, gdzie trafiła na stół operacyjny. Obecnie dochodzi do siebie. Jej leczenie będzie kosztowało rodzinę 10 tys. dolarów.

Benjamin i Mary bawią się 'przez płot'.Nietypowa przyjaźń między dzieckiem i jego 99-letnią sąsiadką

Mój pies zrobiłby wszystko dla naszej rodziny, więc właściwie nie jestem zaskoczona

– powiedziała mama dziewczynki, Dorothy Kwan. Za to zaskoczyła ją śmiałość dzikiego zwierzęcia. 

Nigdy bym nie wpadła na to, że kojot wyjdzie w ciągu dnia. Nie bał się nawet wrzasków

– zauważyła. 

Syn Kate Middleton i księcia Williama skończył osiem lat. Od tej pory obowiązuje go nietypowa zasadaKsiążę George skończył osiem lat. Od tej pory obowiązuje go nietypowa zasada

Więcej o: