Liz Thomas normalizuje karmienie piersią. Pokazuje zdjęcia mam, które robią to w miejscach publicznych

Liz Thomas wspiera matki i normalizuje publiczne karmienie piersią w Hong Kongu. Jej kampania "It Tastes Like Love" to piękny gest w stronę wszystkich kobiet. Nie tylko tych, które spotkały się z krytyką za publiczne karmienie piersią.

Liz Thomas jest doświadczoną dziennikarką. Wcześniej pracowała w Londynie, a teraz mieszka w Hongkongu. Prywatnie jest mamą trojga dzieci i doskonale wie, jak bardzo stygmatyzowane są kobiety, które karmią piersią w miejscach publicznych. Kiedy jej pociechy już zasną, pracuje nad kampanią "It Tastes Like Love", która ma za zadanie wspierać wszystkie karmiące mamy

Zobacz wideo Czym jest mleko modyfikowane? Jak dobrać odpowiedni produkt?

Mama normalizuje karmienie piersią

W 2016 roku UNICEF poinformował, że 40 proc. kobiet, które karmiły piersią w miejscach publicznych w Hong Kongu, doświadczyło nękania. Normalizacja karmienia piersią to nie tylko walka o możliwość zaspokajania podstawowych potrzeb dziecka i matki, ale również o zdrowie niemowląt, zapobieganie rakowi piersi i środowisko, bo mleko matki to pożywienie zero waste. 

Klaudia Halejcio pokazała brzuch zaledwie miesiąc po porodzie. 'Co za dramat!'Klaudia Halejcio wraca do treningów po porodzie. "Będę walczyła z moim iście wielkim brzuchem"

Punktem wyjścia do projektu było zapewnienie kobiet, które chcą karmić piersią, że są wspierane w tym, gdziekolwiek i kiedykolwiek tego potrzebują

- mówi autorka projektu.

 

Jak wspomina Thomas, kiedy karmiła swoją najstarszą córkę kilka miesięcy po jej narodzinach, została po raz pierwszy skrytykowana za publiczne karmienie piersią. Dziś mówi, że kobieta, która zwróciła jej uwagę, miała bardziej wyzywający strój.

Przestała narzekać, kiedy to zauważyłam. To naprawdę podsumowało hipokryzję wokół karmienia piersią

- podkreśla.

Później podobnych sytuacji zdarzyło się więcej, a dziennikarka zrozumiała, że chociaż nie może fizycznie wesprzeć każdej mamy, może zrealizować projekt, który będzie małym krokiem do uświadomienia społeczeństwu, że karmienie piersią w miejscach publicznych to nie wstyd.

 
 

Monika Mrozowska karmi dziecko na plażyMonika Mrozowska karmi piersią na wakacjach. Fanka: Podziwiam

Więcej o: