Gdzie zrealizować bon turystyczny? Pozwala sporo zaoszczędzić, ale trzeba pamiętać o kilku kwestiach

Polski bon turystyczny to duża oszczędność dla rodziców, którzy planują wakacje z dziećmi. Żeby z niego skorzystać, muszą się jednak pospieszyć i dopilnować pewnych formalności.

Rodzice, którzy zamierzają spędzić urlop w Polsce mogą zaoszczędzić sporo gotówki. Wszystko za sprawą Polskiego Bonu Turystycznego. Jest on narzędziem, które ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin, a pośrednio pomoże też branży turystycznej, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19.

Gdzie zrealizować bon turystyczny?

Bon turystyczny to nowa forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności

- czytamy na oficjalnej stronie gov.pl.

Ta forma dofinansowanie jest przeznaczona dla rodzin z co najmniej jednym dzieckiem oraz rodzin z dziećmi. Przysługuje niezależnie od poziomu dochodów, podobnie, jak w przypadku 500 plus. Polski Bon Turystyczny umożliwia dokonanie płatności za usługi hotelarskie oraz imprezy turystyczne realizowane na terenie Polski przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego.

Syn Kate Middleton i księcia Williama skończył osiem lat. Od tej pory obowiązuje go nietypowa zasadaKsiążę George skończył osiem lat. Od tej pory obowiązuje go nietypowa zasada

Zobacz wideo Klaudia Halejcio pokazała brzuch po porodzie i zakpiła z wygórowanych oczekiwań

Ma on formę bonu elektronicznego, który można wykorzystać m.in. do opłacenia: pobytu w hotelu, gospodarstwie agroturystycznym, pensjonacie, jak i na kolonii, obozie harcerskim, sportowym lub rekreacyjnym. Z informacji opublikowanych na stronie gov.pl wynika, że dopłatę do wakacji lub ferii zimowych otrzyma prawie 2,4 mln rodzin. 1,9 mln rodzin, czyli blisko 80 proc., ma dwoje lub więcej dzieci, więc otrzyma świadczenie w wysokości 1000 zł i więcej.

Rodzice, którzy chcą skorzystać z bonu powinni się jednak pospieszyć. Wiele osób zaplanowało urlop na lato, kiedy pokrywa się z wakacjami ich dzieci, a bon jest ważny jedynie do końca marca 2022 roku. Katalog bazy turystycznej, która pozwala na skorzystanie z Polskiego Bonu Turystycznego jest dostępny pod tym linkiem.

Bon otrzymuje się po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). System umożliwia łatwą rejestrację za pomocą Profilu Zaufanego, niektórych systemów bankowość internetowej lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Zostaje aktywowany w systemie po potwierdzeniu poprawności danych. Aby zapłacić nim za wczasy, należy pokazać go przy rezerwacji pobytu lub najpóźniej podczas zakwaterowania.

Rodzice pokazali paragon za zestaw obiadowyCztery "zestawy plażowe" za 100 zł. Rodzina z dwójką dzieci pokazała paragon

Więcej o: