Bezwarunkowy dochód podstawowy dla rodziców i dzieci. To ponad tysiąc złotych dofinansowania!

Bezwarunkowy dochód podstawowy, to eksperymentalny projekt, który może okazać się prawdą również w Polsce. Chodzi o dofinansowanie dla każdego obywatela kraju, bez określonych wymogów, takich jak status społeczny, czy wiek. Co stoi na przeszkodzie?

Rząd zastanawia się nad nowymi sposobami wsparcia obywateli. W życie ma wejść projekt 1000 plus, 400 plus, a od kilku lat możemy korzystać z programu 500 plus, który obejmuje większość polskich rodzin. Państwowy Instytut Ekonomiczny wyszedł z inicjatywą realizacji dość kontrowersyjnego projektu „Bezwarunkowy Dochód Podstawowy. Nowy pomysł na państwo opiekuńcze", to propozycja przyznawania świadczeń wszystkim obywatelom, bez konkretnych wymogów, takich jak zatrudnienie, wiek, czy status społeczny. Propozycja ma być wzorowana na naszych zachodnich sąsiadach, którzy testują pomysł. 

Zobacz wideo Leszczyna: Pieniądze unijne po prostu Polsce się należą

Bezwarunkowy dochód podstawowy. Na czym polega niemiecki eksperyment?

Pomysł eksperymentu, który pojawił się w Niemczech opiera się na tym, aby zaobserwować zmiany społeczne. Po przekazaniu konkretnej grupie docelowej 1200 euro miesięcznie, a także dodatkowej kwoty 600 euro miesięcznie, obywatele Niemiec mieliby zmienić swoje dotychczasowe nawyki. Rząd Niemiec objął eksperymentem 122 losowe osoby i czas trwania eksperymentu wyznaczył na okres trzech lat. Obserwacje, które są ważne dla państwa niemieckiego, to przede wszystkim oszczędność, kwestie pracy i zmniejszenia, lub zwiększenia etatu, a także poprawienie ogólnej jakości życia dorosłych, oraz ich dzieci

Z brakiem apetytu u dzieci mierzy się wielu rodziców, ale nie należy tego lekceważyćDziecko nie chce jeść. Co robić? Jak pobudzić apetyt u dziecka?

500 plus, 1000 plus i 400 plus. Czy niemiecki eksperyment zagości również w Polsce?

Pomysł, aby eksperyment który prowadzą Niemcy miał szansę zagościć także w Polsce, przedstawił Państwowy Instytut Ekonomiczny. Kwota o której mówi się w przypadku Polski to 1200 złotych na osobę dorosłą, bez względu na szczególne wymagania, a także dodatkowe 600 złotych na dziecko. Wsparcie finansowe dla obywateli kraju miałoby być, tak jak u naszych zachodnich sąsiadów, pokryte z budżetu dobrowolnych darczyńców prywatnych. Być może właśnie w ten sposób moglibyśmy dowiedzieć się, jak obywatele radzą sobie z bezpieczeństwem finansowym i jakie są potrzeby finansowe obywateli. Póki co nie mówi się o tym, aby eksperyment wcielić w życie również w Polsce, ale nie jest to wykluczone. Na przeszkodzie stoi przede wszystkim brak chętnych darczyńców, oraz kolejne świadczenia, których dotyczące projekty przygotowuje obecnie rząd. 

Syn Kate Middleton i księcia Williama skończył osiem lat. Od tej pory obowiązuje go nietypowa zasadaKsiążę George skończył osiem lat. Od tej pory obowiązuje go nietypowa zasada

Więcej o: