Polski ład - program oferuje rodzicom 12 tys. zł na dziecko. Jest pewien warunek

Polski ład to program, który zagwarantuje rodzicom duży zastrzyk gotówki. Będzie można pobierać świadczenie korzystając jednocześnie z 500 plus i 300 plus. Trzeba mieć jednak na uwadze pewną kwestię.

Niebawem osoby, które planują powiększenie rodziny będą mogły spodziewać się przypływu dużej sumy pieniędzy. Wszystko za sprawą dodatku zapisanego w ramach Polskiego Ładu o nazwie "Rodzinny Kapitał Opiekuńczy". Świadczeniobiorcy zyskają aż 12 tys. zł na dziecko. Aby dostać pieniądze, nie trzeba będzie spełnić żadnego kryterium dochodowego. Jest jednak inny warunek.

Polski ład - program oferuje rodzicom 12 tys. zł

Mowa tu o liczbie dzieci, ponieważ 12 tys. zł będzie można otrzymać dopiero na drugie, trzecie i kolejne dziecko. Oznacza to, ze rodzice trójki otrzymają, aż 24 tys. zł. Pieniądze będzie można wykorzystać pomiędzy 12. a 36. miesiącem życia dziecka.

"Rodzinny Kapitał Opiekuńczy" będzie można pobierać, korzystając równocześnie z 500 plus oraz 300 plus. Ponadto rodzice i prawni opiekunowie będą mogli wybrać w jakiej formie wolą otrzymać pieniądze. Będzie można pobierać 500 zł miesięcznie przez dwa lata, albo 1000 zł przez rok. Środki trafią do rodziców także w sytuacjach, jeżeli jeden z nich zdecyduje się na samodzielną opiekę nad dzieckiem.

Dwulatka nie rozstaje się z przerażającą lalką.Dziecko uwielbia przerażającą lalkę. Wygląda jak zabawka z horroru

Zobacz wideo Radosław Majdan zdenerwował Małgorzatę Rozenek. Wyrwała mu telefon z ręki

Jak zapowiedziała na antenie Radia Wrocław minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, ustawa wejdzie w życie od 1 stycznia 2022 roku.

W wyniku naszych rozmów i konsultacji z Polakami zdecydowaliśmy, że ma obejmować już te dzieci, które w 2022 r. będą drugimi dziećmi i będą w wieku 12 do 36 miesięcy. Czyli skutki finansowe dla rodzin, czyli to wsparcie będzie w roku 2022

- mówiła.

Okazuje się jednak, że "Rodzinny Kapitał Opiekuńczy" nie wszystkim przypadł do gustu. Wcześniej na grupie na Facebooku edziecko.pl zapytaliśmy rodziców, co myślą o tym świadczeniu. Zdaniem wielu osób, obciąży ono podatników, osoby bezdzietne lub posiadające jedno dziecko. 

Mojej rodzinie zostanie zabrane bardzo dużo pieniędzy dlaczego? Bo ja i mąż uczyliśmy się, znamy języki, zarabiamy, spotyka nas kara. Jakie przesłanie dla naszych dzieci dają takie rozwiązania? Bądź nieudacznikiem będzie ci dane, bądź przedsiębiorczy i zaradny, a będzie ci zabrane. Młodzi i zdolni będą stąd uciekać i zakładać swoje rodzinny w innym kraju, tu będzie mieć raj patologia, i to nie jest tak, że rząd wam da, rząd nie ma. Zabierze jednym i da drugim
Będzie masowa produkcja dzieci dla pieniędzy. Jak dla mnie kiepski pomysł. Niech lepiej pomyślą jak wyjść z długów, a nie będą rozdawać kolejne pieniądze podatników. Przede wszystkim jest to bardzo krzywdzące dla tych, którzy dzieci nie planują albo mieć nie mogą
Jeżeli ktoś skusi się na te 12 tys. i tylko z tego powodu zdecyduje się na kolejne dzieci to chyba tylko patologia. Mamy z mężem jedno dziecko. Syn niepełnosprawny. Mąż dobrze zarabia, ale żyjemy skromnie, bez szaleństw. Nowy ład to nie tylko 12 tys., ale i zwiększenie progów podatkowych i większe składki na służbę zdrowia, do której i tak nie ma dostępu i chodzi się prywatnie. Czyli w naszym wypadku obcięcie nam dochodów. Nie mówiąc już o kolejnych podwyżkach opłat czy jedzenia. W końcu z czegoś trzeba te 12 tys. wziąć, a rząd swoich pieniędzy nie ma

- komentowali.

Zakopane, KrupówkiBiznes na Krupówkach. Zdjęcie z misiem "tylko" 40 zł

Więcej o: