Królowa Elżbieta II pokrzyżowała plany Meghan. Chodzi o chrzest Lilibet

Meghan Markle i książę Harry przygotowują się do uroczystości chrzcin córki. Chociaż mama Lilibet od początku wiedziała, w co ubierze dziewczynkę, jej plan popsuła królowa Elżbieta II.

Powitanie nowego członka w brytyjskiej rodzinie królewskiej, jest zawsze bardzo ważnym, medialnym wydarzeniem. Podobnie było w przypadku córki Meghan Markle i księcia Harry'ego. Chociaż para zrezygnowała z królewskich tytułów i przeniosła się do słonecznej Kalifornii, o ich życiu było ciągle głośno. Po kilku miesiącach od przeprowadzki poinformowali fanów, że spodziewają się drugiego dziecka. Młodsza siostrzyczka Archiego urodziła się 4 czerwca o godzinie 11:40 w szpitalu Santa Barbara. Rodzice nadali jej dwa wyjątkowe imiona. Lilibet na cześć królowej Elżbiety II, która wśród bliskich posługuje się takim pseudonimem, zaś Diana na cześć jej zmarłej babci, księżnej Walii.

Królowa Elżbieta II pokrzyżowała plany Meghan

Przypominamy, że pod koniec czerwca książę Harry pierwszy raz od przeprowadzki za ocean, przyleciał do Wielkiej Brytanii, aby w dniu 60. urodzin matki, wraz z bratem odsłonić upamiętniający ją pomnik.

Zobacz wideo Klaudia Halejcio pokazała, jak patrzy na nią córka Wybierz serwis

Jak pisze Jastrząb Post, miał wówczas do wykonania jeszcze jedno zadanie, które zleciła mu żona. Wiadomo, że dzieci z brytyjskiej rodziny królewskiej obowiązuje szereg tradycji związanych z chrztem. Do sakramentu używa się Lily Font, czyli specjalnej misy w kształcie kwiatu lilii, wykonanej ze szlachetnych kruszców, dzieci chrzczone są wodą sprowadzaną z rzeki Jordan, a każde z nich nosi wyjątkowy strój.

Mowa tu o sukni Honinton - replice stroju, który królowa Wiktoria zamówiła dla swojej pierworodnej córki w 1841 roku. Suknia była przekazywana niemowlętom z pokolenia, na pokolenie, aż do 2008 roku. Okazała się zbyt delikatną, aby przetrwać kolejne chrzty, ale wówczas królowa Elżbieta II zleciła swojej krawcowej Angelii Kelly wykonanie repliki. Założono ją do chrztu wszystkim dzieciom z Cambridge oraz Archiemu. Meghan Markle chciała, aby Harry przywiózł suknię do Kalifornii, ale babcia zabroniła mu wywieźć z Wielkiej Brytanii rodzinnej pamiątki.

Królowa pożycza ją królewskim dzieciom chrzczonym w Anglii. Nie było mowy, żeby pozwoliła Harry’emu zabrać tak bezcenny przedmiot do Stanów Zjednoczonych, ani tym bardziej by go do nich wysłała

– powiedział królewski znawca cytowany przez Jastrząb Post.

Jak podaje New Idea, królowa Elżbieta II miała uznać postawę Sussexów za bezczelną ze względu na to, że sami zrezygnowali z pełnienia oficjalnych członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Ponadto o pożyczenie sukni w pierwszej kolejności poprosiły wnuczki monarchinii - księżniczka Eugenia i Zara Tindall. Meghan Markle w odwecie ma rozważyć zorganizowanie prywatnych chrzcin, bez udziału bliskich Harry'ego.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.