Kot zatrudniony w salonie optycznym nosi specjalne okulary. Pomaga dzieciom się z nimi oswoić

"Kot w butach" był bajką. Kot w okularach już nie. Istnieje naprawdę, nazywa się Truffles mieszka w Pensylwanii i jest dumnym posiadaczem kilku par okularów. Dzięki niemu małe dzieci chętniej akceptują fakt, że one też muszą.

Wada wzroku i konieczność noszenia okularów jest dla wielu dzieci trudną do zaakceptowania koniecznością. Niektórzy dorośli, którzy przez całe swoje życie je nosili wciąż pamiętają, że w dzieciństwie spotykały ich z tego powodu różne nieprzyjemności. Dziś na szczęście jest już inaczej, okulary u dzieci (nawet tych całkiem małych) są coraz częstszym widokiem, co wynika ze świadomości ich rodziców i dbałości o zdrowie i komfort swoich pociech. Poza tym na rynku jest naprawdę szeroki wybór oprawek dla najmłodszych i bardzo łatwo można dobrać takie, które maluchom będą pasowały i będą im się podobały. Mają rozmaite kolory, czasem rysunki, ozdobne kamyki etc.

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Pora założyć okulary

Niektóre dzieci, gdy dowiadują się, że będą nosiły okulary przyjmują ten fakt ze spokojem, a nawet się cieszą. Są jednak i takie, którym to przychodzi nieco trudniej. Rodzice powinni ich zabrać do optyczki Danielle Crull. Kobieta ma wspaniałe podejście do dzieci, a do tego cztery lata temu znalazła w lesie w Pensylwanii kociaka, którego przygarnęła i "zatrudniła" w swoim salonie. Kot o imieniu Truffles (ma nawet na Instagramie swój profil) jest dumnym właścicielem kilku par specjalnych okularów, w których dumnie przechadza się po salonie optycznym. 

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Kot w okularach

Właścicielka tego niezwykłego kota miała świetny pomysł. Dzięki pupilowi dzieci przekonują się, ze noszenie okularów nie jest niczym strasznym, poza tym czas doboru oprawek, szkieł i oczekiwania na okulary umila im zabawa ze zwierzakiem. 

Halina MlynkovaHalina Mlynkova o pierwszych dniach życia synka. "Potrafi przespać całą noc"

Właścicielka Truffles regularnie zamieszcza na Instagramie nowe zdjęcia swojego podopiecznego w okularach. Kot prezentuje się w nich naprawdę doskonale, nosi je z dumą. 

Więcej o: