Cnoty niewieście. Wypowiedź ministra dolała oliwy do ognia. "Nie jesteśmy genderowcami"

Cnoty niewieście. Wypowiedź ministra, w której tłumaczył, na czym polega nieporozumienie związane z wypowiedzią Pawła Skrzydlewskiego niewiele zmieniła. "Jeśli mamy wady i cnoty, to ja wolę cnoty" - powiedział Przemysław Czarnek.

Minister edukacji, Przemysław Czarnek niedawno był gościem Radia Wrocław. Szef resortu edukacji opowiadał m.in. o priorytetach na nowy rok szkolny, ale też na antenie wypowiadał się na temat dyskusji o "cnotach niewieścich".

To jest tak śmieszne, że aż trudno zrozumieć, dlaczego w ogóle doszło do jakiegokolwiek nieporozumienia na tym tle

- stwierdził Czarnek. 

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Dzisiaj większość społeczeństwa dokładnie rozumie to, co mówi np. pani Lempart na strajkach kobiet - wulgaryzmy, które są tam przekazywane, a nie rozumie słowa cnota [...] Cnota to jest przeciwieństwo wady. Są wady i są cnoty, tylko nikt dzisiaj już o cnotach nie mówi [...]. Jeśli mamy wady i cnoty, to ja wolę cnoty

- dodał polityk.

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Cnoty niewieście - wypowiedź, od której wszystko się zaczęło

Niedawno doradca Przemysława Czarnka, dr Paweł Skrzydlewskiego w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" podzielił się swoimi przemyśleniami na temat  wychowania dziewcząt. Polityk powiedział wówczas m.in.: 

Obserwujemy w kulturze bardzo niebezpieczne zjawisko moralne i religijne, pewnego zepsucia duchowego kobiety [...] Upowszechnienie takich postaw jak próżność, zainteresowanie wyłącznie sobą i egotyzm ma doprowadzić do zabijania rodziny i zamykania się na płodność.

Paweł Skrzydlewskiego powiedział, że należy mieć "zdrową rodzinę", opartą na monogamicznym, nierozerwalnym związku mężczyzny i kobiety. Aby tak się mogło stać, trzeba szczególny nacisk położyć na "właściwe" wychowanie kobiet, czyli "ugruntowanie dziewcząt do cnót niewieścich".

Minister Nauki i Edukacji Przemysław CzarnekPriorytety na nowy rok szkolny. To m.in. "wychowanie do cnót niewieścich" i nowy przedmiot

Cnoty niewieście - wypowiedź Przemysława Czarnka

Niedługo po tym Przemysław Czarnek stwierdził: 

To stara prawda. Jeśli ktoś podśmiewa się z tego, że dziewczęta miałyby być wyczulone na takie cnoty, to ja pytam: a na jakie? Na męskie? My genderowcami nie jesteśmy.
Więcej o: