Harry i Meghan chcą, aby Lilibet została ochrzczona na zamku Windsor na oczach królowej Elżbiety II

Meghan Markle i książę Harry - jak nieoficjalnie pisze "Daily Mail" - chcą ochrzcić córkę na Zamku w Windsorze. Nie wiadomo jednak, czy królowa Elżbieta II się na to zgodzi. Byłoby to jej pierwsze spotkanie z prawnuczką.

Dziennikarze "Daily Mail" dotarli do nieoficjalnych informacji, z których wynika, że Meghan Markle i książę Harry chcieliby ochrzcić swoją córkę Lilibet Dianę w Wielkiej Brytanii, na Zamku w Windsorze, w kaplicy św. Jerzego, w towarzystwie królowej Elżbiety II. Czy monarchini wyrazi na to zgodę?

Meghan i Harry chcą dla Lilibet takich chrzcin, jakie miał Archie

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez "Daily Mail", pomysł ujrzał światło dzienne podczas niedawnej wizyty Harry'ego w Wielkiej Brytanii, która miała miejsce na początku lipca, gdzie zjawił się na uroczystości odsłonięcia pomnika księżnej Diany w ogrodach Pałacu Kensington. Podobno podzielił się tym zamiarem z kilkoma członkami rodziny królewskiej. 

Harry powiedział kilku osobom, że on i Meghan chcą, żeby Lili została ochrzczona w Windsorze tak jak jej brat. Z radością czekają, aż okoliczności na to pozwolą

- czytamy na łamach brytyjskiego dziennika.

Zobacz wideo Co czyni rekiny tak przerażającymi? Poza szczękami oczywiście [PRACOWNIA BRONKA]

Pierwsza wizyta Meghan po "ucieczce"

Jeśli plan się powiedzie i mała Lilibet będzie miała zostać ochrzczona na zamku w Windsorze, będzie to pierwsza wizyta jej mamy od czasu "ucieczki" Sussexów z Wielkiej Brytanii do Stanów Zjednoczonych. Nie wiadomo jeszcze jednak, czy królowa Elżbieta wyrazi zgodę na to przedsięwzięcie. 

Drugie chrzciny na Zamku w Windsorze

Starszy brat Lilibet, Archie, został ochrzczony w kaplicy św. Jerzego w Windsor przez arcybiskupa w 2019 roku. Cała uroczystość była zachowana w wielkiej tajemnicy. Na chrzciny zostało zaproszonych zaledwie 25 osób, w tym oczywiście królowa Elżbieta II. Wszyscy przybyli na miejsce uroczystości bardzo dyskretnie, weszli tylnym wejściem. Zapewne w przypadku chrzcin Lilibet wszystko będzie zorganizowane z podobny sposób. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA