Bon turystyczny - do kiedy ważny? Rodzice mogą zaoszczędzić dużo pieniędzy, jeśli dopilnują terminów

Bon turystyczny to duży zastrzyk gotówki dla rodziców, którzy postanowili spędzić wakacje w Polsce. Żeby zyskać pieniądze, trzeba jednak pamiętać o określonych terminach.

Bon turystyczny został wprowadzony jako finansowe wsparcie polskich rodzin oraz branży turystycznej, osłabionej przez skutki pandemii.

Bon turystyczny to nowa forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności

- czytamy na oficjalniej stronie gov.pl.

Bon turystyczny - do kiedy ważny?

Polski Bon Turystyczny ma formę elektronicznego bonu, który jest ważny do końca marca 2022 roku. Można wykorzystywać go do opłacanie m.in. pobytu w hotelu, gospodarstwie agroturystycznym, na obozie rekreacyjnym lub sportowym, na kolonii lub obozie harcerskim.

Paragon za gofraZabrała dziecko na deser. Nie spodziewała się takiej ceny

Zobacz wideo Gabryś Pasieka stawia pierwsze kroki. Rodzice wierzą, że jego rozwój ogólny jeszcze się poprawi po odzyskaniu słuchu

Na piątkowej konferencji prasowej wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że na bon turystyczny przeznaczono 4 mld zł z budżetu państwa. Przysługuje on 7 mln dzieci, a połowa z nich, czyli 3,5 mln już z niego skorzystała.

Oficjalnie z bonu turystycznego można skorzystać do końca marca 2022 roku, co oznacza, że rodzice, którzy chcą spędzić wakacje w Polsce powinni się pospieszyć. Należy zaznaczyć, że bon w wysokości 500 zł na każde dziecko, plus dodatkowe 500 zł na dziecko niepełnosprawne, nie musi być wykorzystany jednorazowo. Można nim płacić wielokrotnie, podczas kilku pobytów w ośrodkach wypoczynkowych.

Szef resortu rozwoju, pracy i technologii chce jednak, aby działanie Polskiego Bonu Turystycznego było stałe. Jego zdaniem jest to bardzo ważny instrument wsparcia dla polskiej turystyki, który ma "bardzo duże znaczenie społeczne.

Po roku funkcjonowania bonu turystycznego możemy powiedzieć, że był to pomysł znakomity. Pozwolił on przetrwać, a w wielu przypadkach nawet rozwinąć się polskim firmom turystycznym nastawionym na turystykę krajową

- mówił cytowany przez portal Business Insider.

Stwierdził także, że dzięki niemu wiele dzieci z mniej zamożnych rodzin po raz pierwszy może skorzystać z wypoczynku wakacyjnego w dobrych warunkach.

Przemysław Czarnek, wojewoda lubelskiCnoty niewieście. "To jest tak śmieszne, że aż trudno zrozumieć"

Więcej o: