Bezwarunkowy Dochód Podstawowy. Pieniądze za nic? "Wspaniały program, nieróbstwo+"

Co to jest Bezwarunkowy Dochód Podstawowy? - To świadczenie pieniężne, jakie mogłoby być wypłacane przez państwo każdemu obywatelowi niezależnie od wykonywania przez niego pracy, wysokości dochodu czy poziomu zamożności - tłumaczy raport Państwowego Instytutu Ekonomicznego. Bezwarunkowy Dochód Osobisty to aż 1200 zł dla dorosłego i 600 zł dla dziecka.

Bezwarunkowy Dochód Podstawowy. Podstawowe informacje

Bezwarunkowy Dochód Osobisty to aż 1200 zł dla dorosłego i 600 zł dla dziecka. Jest to propozycja świadczenia, które wypłynęło na fali popularności raportu, który przygotowali eksperci z Państwowego Instytutu Ekonomicznego.

Wypłata takiego świadczenia miałaby na celu zaspokojone podstawowych potrzeb każdego człowieka

– tłumaczą specjaliści, którzy opracowali raport "Bezwarunkowy Dochód Podstawowy. Nowy pomysł na państwo opiekuńcze?".

Bezwarunkowy Dochód Podstawowy. Komplikacje już na starcie

Raport "Bezwarunkowy Dochód Podstawowy. Nowy pomysł na państwo opiekuńcze?"  jasno sygnalizuje:

Do wyzwań (świadczenia – przyp. red.) należą m.in. luki w dostępie do świadczeń socjalnych związane z pracą na podstawie tzw. elastycznych form zatrudnienia, niska trwałość zatrudnienia związana ze zmieniającym się zapotrzebowaniem na kwalifikacje pracowników, a także związana z tym konieczność zmiany lub podnoszenia kwalifikacji w cyklu trwania życia jednostki. Dochód podstawowy miałby odpowiadać na te wyzwania i ewentualne luki obecnie funkcjonującego systemu zabezpieczeń i pomocy społecznej poprzez zapewnienie wypłaty świadczenia każdej osobie bez konieczności wykazywania faktu spełnienia jakichkolwiek warunków

- tłumaczą pomysłodawcy Bezwarunkowego Dochodu Podstawowego.

Zobacz wideo Bezwarunkowy dochód podstawowy. Hasło, które pomoże wygrać wybory?

O tym także mówią internauci. Ponadto zwracają uwagę na inne kwestie, uważają, że to pieniądze za nic. Pod naszym postem na Facebooku zawiązała się dyskusja:

Bezwarunkowy dochód to grabież na tych, którym się chce zaryzykować na rzecz tych, którzy ryzykować nie chcą. Grabież tak czy siak...
Wspaniały program, nieróbstwo+
Kto na to wszystko zapracuje. Ludzie płacący podatki nie dadzą rady. Ten pomysł to bzdura i przekupstwo

CAŁĄ DYSKUSJĘ PRZECZYTAShttps://www.facebook.com/gazetapl/posts/10159435133879583Z TU.

Więcej o: