Jak złożyć wniosek o 300 plus przez PUE ZUS? Zajmuje to kilka minut

Jak złożyć wniosek o 300 plus przez PUE ZUS? To bardzo proste i wygodne. Trzeba jednak mieć profil na platformie PUE i dysponować rachunkiem bankowym. Teraz te środki są przekazywane tylko w takiej formie.

Jak złożyć wniosek o 300 plus przez PUE ZUS? Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, powinni się pospieszyć, bo im wcześniej złożą wniosek, tym szybciej pieniądze trafią na ich konto bankowe. 300 plus to nieoficjalna, potoczna nazwa programu Dobry Start, czyli środków na wyprawkę szkolną dla uczącego się dziecka. Jest wypłacane raz w roku, aż do 20. urodzin ucznia (w przypadku uczniów niepełnosprawnych) - do 24. roku życia. 

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Jak złożyć wniosek o 300 plus przez PUE ZUS?

Świadczenie jest przyznawane na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 czerwca 2021 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu "Dobry start" (Dz.U. z 2021 poz. 1092). Na stronie ZUS czytamy:

W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o świadczenie z programu Dobry Start można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Świadczenia będą wypłacane wyłącznie na rachunki bankowe. Obsługą świadczeń od tego roku zajmuje się ZUS. Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 r.

Wyprawka 300 plus300 plus. W tym roku wnioski tylko formą elektroniczną. To nie jedyna zmiana

300 plus nie dla każdego

Świadczenie 300 plus, czyli Dobry Start należy się rodzicowi na dziecko uczące się, jednak program nie przewiduje wypłaty środków na uczniów realizujących roczne przygotowanie przedszkolne (zerówka) i studentów.

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Jak złożyć wniosek o 300 plus przez PUE ZUS?

Złożenie wniosku o wypłatę świadczenia 300 plus przez PUE ZUS portal PUE ZUS jest bardzo proste i wygodne. Trzeba jednak mieć profil na portalu (można go założyć zdalnie). Poza podstawowymi informacjami trzeba też podać:

  • numer rachunku bankowego
  • adres mailowy i numer telefonu, czyli dane, które będą potrzebne do kontaktu w sprawie wniosku i ewentualnie do założenia profilu na  (PUE) ZUS.
Więcej o: