Zasiłek rodzinny 2021. "To pomoc dla dzieci, a nie na używki rodziców"

Zasiłek rodzinny 2021 to świadczenie, które w najuboższych rodzinach ma pomóc rodzicom zaspokoić podstawowe potrzeby dzieci. Mogą dostać maksymalnie 135 zł miesięcznie na dziecko. Kwota niezbyt wysoka, a żeby otrzymać środki, trzeba spełnić określone wymagania.

Zasiłek rodzinny 2021 jest kością niezgody między rodzicami a tymi, którzy dzieci nie mają. Pierwsi uważają, że kwota jest niewystarczająca, a warunki, które trzeba spełnić, żeby świadczenie otrzymać - nierealne. Drudzy są zdania, że muszą pracować na "nierobów", bo koszy wypłacania zasiłku są pokrywane z ich podatków. 

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Zasiłek rodzinny 2021 - kwota i kryteria

Zasiłek rodzinny 2021, jego kwota jest zależna od wieku dziecka:

  • 95,00 zł na dziecko do ukończenia 5 roku życia,
  • 124,00 zł na dziecko powyżej 5 roku życia do ukończenia 18 roku życia,
  • 135,00 zł na dziecko powyżej 18 roku życia do ukończenia 24 roku życia.
Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Aby otrzymać zasiłek rodzinny, trzeba spełniać kryterium dochodowe. Zasiłek rodzinny 2021 jest przyznawany na dziecko, gdy dochód na osobę w jego rodzinie nie przekracza 674,00 zł na miesiąc (764 zł w przypadku dziecka niepełnosprawnego).

Zasiłek rodzinny 2021 nie dla wszystkich. Zasiłek rodzinny 2021 nie dla wszystkich. "Sprawdzają i weryfikują, jakby miliony rozdawali"

Zasiłek rodzinny 2021 okiem rodziców

Na profilu facebook'owym eDziecka rodzice (ale nie tylko) dzielą się z nami swoimi przemyśleniami związanymi z tym świadczeniem. Pojawia się coraz więcej komentarzy osób, które uważają, że rodzice, zamiast wyciągać rękę po pieniądze, "powinni wziąć się do pracy" i zarobić na utrzymanie swoich dzieci:

500+, 300+, bony wakacyjne, ulga podatkowa i jeszcze mało! Ręce opadają. Jeszcze mieszkanie+, samochód+, paliwo+ no i obowiązkowo płatność uśmiechem bombelka...
Każdy normalny człowiek wie, że trzeba sobie na wszystko zapracować, a nie wyciągać łapę po cudze. Poza tym już tyle kasy dostają i ciągle mało.
Polecam iść do pracy. Naprawdę można zarobić pieniądze

- piszą. Pojawiły się też inne głosy m.in. dotyczące tego, że zasiłek rodzinny powinien być wydawany na zaspokajanie potrzeb dzieci, tymczasem zdarza się inaczej: 

Nie mam nic przeciwko, niech biorą, ale to pieniądze na dzieci, a nie jak niektórzy wydają na wódkę, rzęsy, papierosy. To pomoc dla dzieci, a nie na używki rodziców.

Jedna z mam zwróciła uwagę:

Ktoś, kto nie ma dzieci to może myśli ze to mega kasa. A co z dziećmi, które studiują. Po 18. roku życia już nie ma kasy a wtedy dopiero są wydatki. O tym nikt nie pomyśli, żeby wspomóc rodziców, którzy biorą pożyczki, aby dziecko się uczyło.

Inna napisała:

Na dwoje dzieci dostaję teraz 219 zł. Przecież to są śmieszne pieniądze przy takich cenach jak dziś mamy w sklepach...

A Wy? Co sądzicie o zasiłku rodzinnym? Dajcie znać w komentazrach. 

Więcej o: