Sterty prania, resztki jedzenia. Mama: "To jest w porządku". Ten filmik bije w sieci rekordy

Emily Feret ma na TikToku ponad pół miliona obserwatorów. Nic dziwnego. Filmiki, jakie udostępnia sprawiają, że każda mama czuje się lepiej. Emily pokazuje jak naprawdę wygląda życie pełnoetatowej mamy.

Życie świeżo upieczonych mam bardzo różni się od tego, prezentowanego przez influencerki w mediach społecznościowych. Niby o tym wiemy, ale najwyraźniej często zapominamy i porównujemy swoją codzienność do zdjęć prezentowanych na Instagramie. A tam: bezproblemowe dzieci, które całymi dniami i nocami śpią, dom, który lśni czystością i mamy, które kilka tygodni po porodzie prezentują nienaganną sylwetkę w bikini. Są zadbane, wypoczęte, mają idealny makijaż i fryzurę. Tylko zazdrościć.  

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Koniec z porównaniami 

Emily Feret znana na TikTok'u jako @emilyjeanne333 opublikowała niedawno film, za którego sprawą chciała "znormalizować normalność" i pokazać, jak jej dom wygląda przez większość czasu. Nie ma tu idealnie białych i czystych ścian, zadbanych roślin, zapełnionej spiżarni. Dom Emily wygląda jak domy większości ludzi.

'Porzucone jedzenie?' Normalność'Porzucone jedzenie?' Normalność TikTok/emilyjeanne333

Zobacz wideo 10 rzeczy, o których warto pamiętać w ciąży - dla własnego samopoczucia i zdrowia dziecka

Witać tu zagracone kuchenne blaty, rozrzucone wszędzie zabawki, stosy prania, na wpół zjedzone banany i garaż tak pełen dziecięcych rzeczy, że nie zmieścił się w nim samochód. Za każdym razem, gdy Emily publikuje jeden z tego typu filmików (przerodziły się w serię), mamy z całego świata publikują komentarze, w których dziękują jej za to.

Emily nie wstydzi się bałaganu w domuEmily nie wstydzi się bałaganu w domu TikTok/emilyjeanne333

Byłam naprawdę zmęczona porównywaniem się do innych [...] Wiem, że inni przechodzą dokładnie to, co ja. Wiem, że jestem dobrą mamą. Post na Instagramie nie oznacza, że radzisz sobie dobrze lub nie.

– powiedziała Emily Motherly portalowi mother.ly.

Agnieszka Kaczorowska pokazała, jak urządziła pokój córceAgnieszka Kaczorowska szykuje pokój dla córki. Pierwsze efekty: "Będzie dziko"

Masz małe dzieci, jesteś w domu. Mieszkasz w nim. Dom po prostu wygląda na zamieszkały i to jest w porządku. Twoje dzieci są małe. Ciesz się nimi. Kochaj je

- dodaje.

Więcej o: