COVID-19. Premier chce dopuścić do szczepienia dzieci poniżej 12. roku życia

Premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że rząd dopuści też szczepienia dla młodszych dzieci, gdy tylko pojawi się taka możliwość. "COVID-19 to bardzo duże zagrożenie" - tłumaczył podczas wizyty w Kaliszu.

Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej 14 lipca odniósł się do kwestii szczepień dzieci przeciwko COVID-19. 

Jeżeli będzie taka możliwość, to dopuścimy do szczepienia dzieci poniżej 12. roku życia. Szczepienia na wiele innych chorób są obowiązkowe

- wyjaśnił szef rządu. Premier dodał, że koronawirus to bardzo poważne zagrożenie dla wszystkich obywateli, dlatego należy jak najszybciej zaszczepić Polaków.

Przypominamy, że od 7 czerwca rodzice mogą zapisywać na szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku 12–15 lat. Na stronie gov.pl czytamy, że na szczepienia dziecko w wieku 12–15 lat można zarejestrować:

  • kontaktując się z wybranym punktem szczepień Znajdź punkt szczepień
  • przez bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989
  • wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie
  • poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl. Wybierz szybką ścieżkę e-rejestracji, wpisz numer PESEL Twojego dziecka i jego nazwisko, podaj numer telefonu, na który odbierać będziesz potwierdzenia, i wybierz termin szczepienia.

Jeśli większość Polaków się nie zaszczepi, grozi nam czwarta fala COVID-19? 

Rzecznik rządu Piotr Müller z kolei stwierdził, że bez zwiększenia tempa szczepień Polsce grozi czwarta fala pandemii i ponowne wprowadzanie obostrzeń.

Pewnie w parlamencie też będzie dyskusja na ten temat, jakie rozwiązanie wprowadzić, aby faktycznie zachęcić do większej liczby szczepień, bo bez większej liczby szczepień, powiedzmy sobie wprost, grozi nam czwarta fala i grozi nam wprowadzenie pewnych obostrzeń na jesień, jeżeli chodzi o poszczególne gałęzie gospodarki czy życia społecznego

- wyjaśnił.

Zobacz wideo 500 plus a dzietność. Czy program spełnia swoje zadanie?
Więcej o: