Popularne imiona dla dziewczynek. Rodzice wciąż czerpią inspirację z Biblii. "Piękna i cnotliwa małżonka"

Popularne imiona dla dziewczynek nie przestają zaskakiwać. Wśród najchętniej wybieranych przez rodziców pozycji, można zauważyć powrót do korzeni. Rodzice chętniej w poszukiwaniu inspiracji sięgają do Biblii, rzadziej decydując się na te nowoczesne imiona. W tym roku na podium stoi imię, które nosiła piękna i cnotliwa małżonka bogatego rządcy Joakima.

Przed rodzicami, którzy oczekują przyjścia na świat dziecka, stoi nie lada wyzwanie. Muszą wybrać mu imię, które zostanie z nim na całe życie. Często w poszukiwaniu inspiracji sięgają do literatury, ulubionych filmów, czy szukają imienia o wyjątkowym znaczeniu. Jednak okazuje się, że w Polsce najpopularniejsze jest imię zaczerpnięte z Biblii. Od 2019 na podium stoi Zuzanna. 

Zobacz wideo Anna-Maria Sieklucka zdradziła, dlaczego ma dwuczłonowe imię. Problematyczne

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek. Kim była Zuzanna?

Zuzanna to imię, które nosiła w Biblii piękna i cnotliwa małżonka bogatego rządcy Joakima. Powstało od hebrajskiego imienia Szoszannah, oznaczającego lilię. W Polsce występuje od XIII wieku. Cechuje kobietę wrażliwą i czułą, która lubi dawać szczęście innym. Zuzanna jest również gospodarna, potrafi doskonale zarządzać finansami. Bywa porywcza i impulsywna, a w życiu kieruje się swoimi wartościami.

Jej historia, chociaż jest przygnębiająca, pokazuje ogromną siłę kobiety. Dwaj starcy posłużyli się szantażem, żeby zdobyć żonę Joakima. Kiedy kobieta odrzuciła ich zaloty, oskarżyli ją przed tłumem o cudzołóstwo. Niewinna Zuzanna poniosłaby śmierć przez ukamienowanie. Jednak prorok Daniel oburzony nieprawością starych sędziów, wypytując ich z osobna, wykazał ich kłamstwa, za co skazano ich na śmierć, a Zuzanna odzyskała wolność i cześć.

Imiona dla dziewczynek 2021. Na podium są dwie królowe. Za nimi 'mądrość' i 'łaska'Popularne imiona dla dziewczynek. Na podium są dwie królowe, "mądrość" i "łaska"

Inne imiona, na które najchętniej decydowali się w tym roku rodzice to Julia i Hania. Julia to imię pochodzenia rzymskiego. Jest żeńskim odpowiednikiem imienia Juliusz. Oznacza kobietę młodą i promienistą. W naszym kraju występuje od XVIII wieku. To kobieta o niepowtarzalnym wdzięku, która niejednego potrafi oczarować. Jest wierna, uczciwa, ale też honorowa. Przywiązuję dużą wagę do przyjaźni, nie wartościując znajomych ze względu na płeć.

Hanna to imię, które powstało od hebrajskiego słowa channah oznaczającego łaskę. To typ osoby cieszącej się chwilą, która doskonale wie, jak korzystać z życia. Stawia na konstruktywne działanie i doskonale organizuje sobie czas. Jest towarzyska, rodzinna i potrafi wiele poświęcić dla swoich najbliższych.

500 plus na wakacje. Nie każdy skorzysta z bonu12 tys. na dziecko już za kilka miesięcy. "Będziemy wprowadzać takie zachęty"

Więcej o: