300 plus - dla kogo? Nie wszyscy rodzice otrzymają te środki. Trzeba też pamiętać o zmianach w programie

300 plus - dla kogo? To zastrzyk dodatkowych środków o wartości 300 złotych przeznaczony na szkolną wyprawkę dla dziecka. To kiedy rodzice otrzymają pieniądze, zależy od tego, kiedy złożyli wniosek. Jeśli zależy Ci na tym, aby otrzymać 300 plus do 30 września, pamiętaj o terminach.

Rodzice, którzy mają dzieci w wieku szkolnym wiedzą, że nowy rok szkolny wiąże się z wydatkami na wyprawkę. Rząd wspiera ich programem 300 plus. To inna nazwa dla Programu Dobry Start. "\

To inwestycja w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. To wsparcie dla 4,4 miliona uczniów

-  czytamy na gov.pl. 

300 plus - dla kogo? Wiele zależy od wieku dziecka 

300 plus przysługuje na dziecko uczące się w szkole. Jest wypłacane raz w roku, aż do 20. urodzin ucznia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych, które uczą się w szkołach, świadczenie jest wypłacane do ukończenia przez nie 24. roku życia. 300 plus jest przyznawane rodzicom bez względu na ich dochód. 

W 2021 wchodzą w życie nowe przepisy dot. 300 plus. Od 1 lipca 2021 rodzice mogą składać wnioski wyłącznie drogą elektroniczną, a obsługą świadczenie zajmuje się ZUS.

Kiedy będą wypłaty 300 plus? Zależą od tego, kiedy złożymy wniosek 

Wnioski o 300 plus należy składać między 1 lipca a 30 listopada. Im wcześniej złożymy wniosek, tym szybciej otrzymamy środki. Jeżeli wniosek wraz z dokumentami zostanie złożony w lipca lub sierpniu, to ustalenie prawa do świadczenia oraz wypłata nastąpi nie później niż do dnia 30 września.

Złożenie wniosku w późniejszym terminie będzie skutkowało wypłatą świadczenia w terminie 2 miesięcy (licząc od dnia złożenia wniosku wraz z dokumentami).

Warto pamiętać, iż wypłata świadczeń będzie miała formę bezgotówkową. Rodzice otrzymają od ZUS-u przelew. 

Więcej o: