Bon turystyczny - lista obiektów jest ograniczona. "Wszędzie gdzie bon, zarezerwowane terminy"

Bon turystyczny można wykorzystać do końca marca 2022 roku. Wiele osób czekało jednak z wykorzystaniem pieniędzy do momentu, w którym nieco ustabilizuje się sytuacja epidemiologiczna. Teraz okazuje się, że ciężko znaleźć wolne miejsca na lato 2021.

Ci, którzy jeszcze w te wakacje planują skorzystać z bonu turystycznego, powinni się pospieszyć i dobrze poszukać. Przypominamy, komu przysługuje bon turystyczny i gdzie można znaleźć listę miejsc, w których można nim zapłacić.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Bon turystyczny. Kto może go otrzymać?

"Polski Bon Turystyczny jest narzędziem, który ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19. Dopłata do wypoczynku pośrednio pomoże osłabionej branży turystycznej' - czytamy na stronie internetowej gov.pl.

 

Paragon zaskoczył turystkęTurystka zaskoczona cenami w restauracji. "Najlepiej nabrać puszki"

Dopłata jest jednorazowa i wynosi 500 zł na każde dziecko do 18 roku życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Bony przysługują rodzinom niezależnie od poziomu dochodów, tak jak jest w przypadku świadczenia 500 plus.

Bon turystyczny - lista obiektów. Gdzie można wykorzystać pieniądze?

Bon turystyczny - lista obiektów jest ograniczona do wykorzystania jedynie w Polsce, nie może on posłużyć do dofinansowania zagranicznych wakacji. Można nim zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne na terenie naszego kraju, jeśli te usługi znajdują się w specjalnej bazie. Katalog bazy turystycznej, która pozwala na skorzystanie z bonu, jest dostępny na stronie internetowej bonturystyczny.polska.travel

500 plus. Będą zmiany w programie (zdjęcie ilustracyjne)500 plus na nowych zasadach. Gotówka do ręki to już przeszłość, ale za to rząd zaoszczędzi

Okazuje się jednak, że w praktyce skorzystanie z bonu nie jest takie proste - miejsca podane na liście często są przepełnione i nie dysponują wolnymi terminami.

Próbowałam Bieszczady. Wszędzie, gdzie jest możliwość zapłacenia bonem, terminy są już zarezerwowane.
Dzwoniłam wszędzie, gdzie można wykorzystać bon. Terminów brak

- komentują nasi czytelnicy na Facebooku. Rodzice skarżą się również na to, że przedsiębiorcy podnoszą ceny dla korzystających z bonu turystycznego, a kwoty powinny pozostać takie same jak dla turystów opłacających usługę z prywatnych pieniędzy.

Pozostają jeszcze ferie zimowe - bon można wykorzystać do końca marca 2022 roku, warto jednak pilnować terminów i rezerwować wyjazd z wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że w wybranych ośrodkach z listy gov.pl będą jeszcze wolne miejsca.

Więcej o: