Królowa Elżbieta II nakazała zmienić imię księżniczki. Gdy je usłyszała, musiała interweniować

Imię wnuczki królowej Elżbiety II mogło doprowadzić do skandalu i stać się obiektem drwin. Po latach wyszło, że interweniowała, aby odwieźć synową od nietypowego pomysłu.

Wybór imienia dla dziecka jest ważną, budzącą silne emocje decyzją, na którą wpływa wiele czynników. Rodzice często jeszcze przed narodzinami pociechy zastanawiają się jak ją nazwać, wnikliwie przeglądając listy i rankingi imion. Niektórzy cenią sobie tradycję i chcą nadać potomkowi imię, które cieszyło się popularnością także za czasów przodków. Są jednak osoby, które wolą ekstrawagancję i oryginalność. Takie właśnie preferencje miała żona syna Królowej Elżbiety II.

Królowa Elżbieta II nakazała zmienić imię księżniczki

Nierzadko zdarza się, że w proces wyboru imienia dla dziecka zaangażowani są także dziadkowie. Podobna sytuacja miała miejsce wśród członków brytyjskiej rodziny królewskiej. "The Sun" podało zaskakujące informację, dotyczącą rodzinnych niesnasek sprzed lat. Żona księcia Andrzeja Sarah Ferguson wymarzyła sobie dla córki oryginalne imię, które wyróżniłoby ją na tle innych księżniczek. Dziś 33-letnia Beatrycze z Yorku sama spodziewa się dziecka. Okazało się jednak, że po jej narodzinach doszło do sporego zamieszania.

Córka Meghan Markle i księcia Harry'ego nie otrzyma królewskiego tytułu?Królowa Elżbieta II odchodzi od ważnej zasady. Wszystko po narodzinach Lilibet

Zobacz wideo Tusk: Nikt nikomu nie zabierze 500+

Księżniczka urodziło się 8 sierpnia 1988 w Londynie. Przedstawienie jej oficjalnego imienia zajęło aż dwa tygodnie. Imiona, które brzmią kolejno: Beatrycze (na cześć księżniczki Beatrycze, córki królowej Wiktorii), Elżbieta (na cześć babki) i Maria (na cześć królowej Marii), wydają się wyjątkowe i mogą nikogo nie dziwić. Pierwszym pomysłem Sarah Ferguson nie było jednak wyróżnienie w ten sposób innych kobiet z rodziny.

Na pierwsze imię chciała nadać dziecku... Księżniczka, a na drugie Annabel. Dzięki temu jej imię zapisywałoby się "Princess Annabel". Pomysł miał oburzyć królową Elżbietę II i zmusić ją do interwencji. Według "The Sun" wprowadziła surowy zakaz nazywania wnuczki w ten sposób, uznając, że imię Księżniczka brzmiałoby "zbyt nowobogacko".

Księżniczka Beatrycze w kwestii wyboru imion dla dzieci ma jednak nieco bardziej tradycyjny gust od matki. Jak informował australijski magazyn "New Idea" zamierzała nazwać dziecko Lily na cześć ukochanej babci, która wśród najbliższych miała pseudonim Lilibet. Okazało się jednak, że Harry i Meghan ją ubiegli, co doprowadziło do kolejnych sporów.

Rozpłakała się, kiedy dowiedziała się, że wybrali imię Lili. Wszyscy wiedzieli, że sama planowała nazwać córkę imieniem Lily na cześć babci 

- informował tabloid.

Królowa Elżbieta II wyciąga rękę do Meghan Markle i Harry'ego? Po narodzinach Lilibet zdobyła się na ważny gestKrólowa Elżbieta II wyciąga rękę do Meghan Markle i Harry'ego? Po narodzinach Lilibet zdobyła się na ważny gest

Więcej o: