Poprawa matury: do kiedy deklaracja 2021? "Moja córka zawaliła, ale podchodziła do niej na zasadzie testu"

Poprawa matury: do kiedy deklaracja 2021? Maturzyści, którym egzamin dojrzałości nie poszedł najlepiej, będą mogli przystąpić do niego jeszcze raz w terminie poprawkowym. Podpowiadamy, co trzeba zrobić, żeby poprawić maturę.

Poprawa matury: do kiedy deklaracja 2021? - zastanawiają się maturzyści, którym nie poszło w tym roku najlepiej. Tegoroczna matura trwała do 4 do 21 maja. Do egzaminu przystąpiło około 271 tysięcy absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. Obowiązkowymi przedmiotami były:

  •  język polski,
  • matematyka,
  • wybrany język obcy na poziomie podstawowym.
Zobacz wideo

Wyniki matury pojawiły się na stronach internetowych Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych 5 lipca o 8:30. Aby sprawdzić wyniki matury, należy się zalogować, używając do ego identyfikatora i hasła, które przekazano uczniom jeszcze w szkole.

Poprawa matury: do kiedy deklaracja 2021?

Jedna z mam na facebookowej stronie naszego portalu napisała, że jej córka nie zdała matury w pierwszym terminie, ale była na to przygotowana. 

Moja córka zawaliła maturę, ale podchodziła do niej na zasadzie testu, czy podoła. Nie przejęła się tym, że nie zdała

- napisała. Dla osób, które są w podobnej sytuacji, jest jednak furtka awaryjna. Maturzyści, którzy nie są zadowoleni z wyniku jednego z pisemnych egzaminów dojrzałości, mogą go poprawić jeszcze w tym roku. 

Informację o miejscu przeprowadzenia egzaminu maturalnego z danego przedmiotu w części pisemnej w terminie poprawkowym dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej ogłasza na stronie internetowej okręgowej komisji egzaminacyjnej nie później niż do 10 sierpnia 2021 r.

- informuje CKE.  Egzamin odbędzie się 24 sierpnia. Wyniki matury poprawkowej będą ogłoszone 10 września.

Więcej o: