Tajwan: Pluszowy kaktus dla dzieci śpiewa po polsku o kokainie

Z językiem nie ma żartów. Każdy z nas zna miejskie legendy o osobach, które wytatuowały sobie chińskimi znakami "ryż z kurczakiem", albo inne zabawne słowa, których znaczenia nie znały. Teraz jednak świat obiegła informacja o niefortunnym użyciu polskiej piosenki w Tajwanie. Producenci pluszowego kaktusa dla dzieci wgrali maskotce polską piosenkę. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że jest o kokainie.

Śpiewający kaktus trafił do supermarketów w Tajwanie i szybko stał się hitem. Na Youtubie podekscytowani blogerzy publikują recenzje i mało kto wydaje się zdawać sobie sprawę ze znaczenia piosenki. Rytmiczna melodia pasuje do ruchów kaktusa i wpada w ucho. W sklepie w Taizhong zabawkę zauważyła Polka, która zidentyfikowała utwór jako piosenkę Cypisa "Gdzie jest biały węgorz?". 

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Śpiewający kaktus i narkotyki

"Tylko jedno w głowie mam, koksu pięć gram" - śpiewa wyginający się na wszystkie trony kaktus. W piosence znajduje się również wiele przekleństw i z pewnością nie jest to treść dedykowana najmłodszym. Polka, która zorientowała się, że zabawka nie jest odpowiednia dla dzieci, zawiadomiła o tym fakcie Taiwan News. 

Aleksandra SzwedAleksandra Szwed urodziła. Pokazała zdjęcie ze szpitala. Czule zwraca się do partnera

Kaktus zawiera w swoim repertuarze trzy piosenki. Jak opisuje je Amazon i AliExpress są to: "Dancing Polish Cow", "Congo" i "African Drum Music". Pierwsza z nich oznacza piosenkę polskiego rapera. Producenci twierdzą, że pluszowy kaktus jest świetną zabawką dla dzieci i wspomaga ich wyobraźnię oraz kreatywność. 

 

ZabawkiPodróż z dzieckiem. Jakie zabawki i gadżety wybrać do wózka oraz na spacer?

Więcej o: