Matura. Ile procent, żeby zdać 2021? "Będę dziś ryczeć, albo się cieszyć"

Matura - ile procent, żeby zdać 2021? Pytanie przewija się w głowach maturzystów, którzy już dziś z samego rana otrzymali wyniki egzaminu dojrzałości. Ile procent jest wyznacznikiem zdanej matury? Odpowiadamy, jakie obowiązują zasady.

W 2021 r. egzamin maturalny składał się wyłącznie z części pisemnej. Ustna matura wymagana była  tylko w przypadku uczniów, którzy starają się o przyjęcie na uczelnie zagraniczne. Egzamin składał się  z części obowiązkowej (j.polski, j. obcy, matematyka) oraz przedmiotów dodatkowych.

Uczniowie podczas egzaminu maturalnego w IV Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku.Kiedy są wyniki matury 2021? Niebawem kluczowa data dla tegorocznych maturzystów

5 lipca od 8:30na stronach internetowych Okręgowych Komisji Egzaminacyjnej uczniowie mogą sprawdzić, jaki wynik uzyskali z egzaminu. Wystarczy się zalogować, używając do ego identyfikatora i hasła. Ile procent trzeba uzyskać, żeby zdać maturę w 2021 roku?

Zobacz wideo Oliwia Bieniuk relaksuje się po maturach

Matura. Ile procent, żeby zdać 2021?

Na Twitterze pojawia się coraz więcej wpisów zaskoczonych maturzystów, którzy sprawdzili wyniki matur. Dla niektórych 5 lipca okazał się szczęśliwym dniem. 

Sprawdziłam wyniki matur i ja chyba nie wiem, jak się oddycha, w żadnej opcji nie przyjmowałam, że poszło mi tak dobrze

- napisała jedna z użytkowniczek.

Inna dodała:

Wyniki z matur już dziś. Będę dziś ryczeć albo się cieszyć.

Żeby zdać egzamin dojrzałości, należy uzyskać co najmniej 30 proc. punktów z przedmiotów obowiązkowych. Z kolei matury z przedmiotów dodatkowych nie da się nie zdać, a jeśli ktoś zdobył mniej niż 30 proc. punktów, może spróbować swoich sił w przyszłym roku.

Matura 2021Kiedy są wyniki matur 2021? "Jest jeden wielki smutek. Tak źle nie było u nas nigdy"

Więcej o: