Do kiedy bony turystyczne? Wakacje z dziećmi mogą być teraz dużo tańsze

Do kiedy bony turystyczne? Czasu na ich wykorzystanie jest jeszcze sporo, ale nie wszystkie miejsca honorują bony 500 plus. Z kolei miejsc w niektórych z tych, które to robią brakuje już na wakacje.

Do kiedy bony turystyczne mają swoją ważność? Ci, którzy jeszcze ich nie wykorzystali mają na to jeszcze trochę czasu, ale warto upewnić się, że będzie go można zrealizować w miejscu, gdzie planujemy wyjechać lub na atrakcje, o jakich myślimy. Nie wszystkie miejsca bowiem honorują płatność bonem 500 plus. 

Zobacz wideo Co czyni rekiny tak przerażającymi? Poza szczękami oczywiście [PRACOWNIA BRONKA]

Do kiedy bony turystyczne mają swoją ważność?

Bon 500 plus to inaczej Polski Bon Turystyczny - jest to pomoc rządu dla polskich rodzin. Bon turystyczny można wykorzystywać od 1 sierpnia 2020 roku i jest na to czas do końca marca 2022 roku. Na każde dziecko rodzice otrzymują bon o wartości 500 zł (na niepełnosprawne dziecko dodatkowe 500 zł). Bon turystyczny nie jest uzależniony od wysokości dochodu, dostają go uprawnieni do świadczenia 500 plus. Bon turystyczny jest wolny od podatku. Bonem turystycznym możemy zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne organizowane na terytorium Polski. Teraz możemy go wykorzystać także na jednodniowe atrakcje. Szczegółowe informacje dotyczące bonu turystycznego znajdują się TU.

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Do kiedy bony turystyczne? Wykorzystamy je jeszcze w ferie

Na profilu Facebook'owym eDziecka rodzice dzielili się swoimi doświadczeniami dotyczącymi bonów turystycznych. Niektórzy pisali o tym, że w miejscach, które honorują bony turystyczne nie ma już miejsc. Jedna z osób napisała:

Założę się, że dużo bonów nie zostanie wykorzystanych, w 2020 pozamykali hotele, pensjonaty agroturystykę i takie tam, więc nie było gdzie i jak, a teraz 2021 wszyscy korzystają gdzie się da, więc terminy się kończą zostaną ferie

Ponieważ bon turystyczny jest ważny do 31 marca 2022, oznacza to, że możemy go zrealizować także w ferie zimowe, obniżając koszt wyjazdu na ferie. 

W tym roku trudno będzie o znalezienie kameralnej plaży nad BałtykiemGdzie można wykorzystać bon turystyczny? Bonem nie zapłacimy wszędzie. Ale jest istotna zmiana

Więcej o: