"Łagodna" cesarka jest coraz popularniejsza na porodówkach. "Musimy przywrócić kobietom narodziny"

Wyobrażenie tego, jak wygląda poród, często dalekie jest od rzeczywistości. Szczególnie jeśli chodzi o cesarskie cięcie. Coraz więcej mam korzysta z tzw. łagodnej cesarki, która bardziej przypomina poród naturalny. Zdjęcia z tego wyjątkowego momentu coraz częściej pojawiają się na Instagramie.

Łagodna cesarka cieszy się coraz większą popularnością. Ten rodzaj porodu polega na użyciu przezroczystej zasłony zamiast klasycznego kawałka materiału, który oddziela przyszłą matkę od rodzącego się dziecka.

Zobacz wideo Jakie są wskazania do wykonania cesarskiego cięcia?

Dzięki temu kobiety mogą obserwować, jak maleństwo przychodzi na świat, a widok ten pozwala im na nawiązanie szybszego kontaktu i budowanie więzi. Rozwiązanie można zastosować tylko wtedy, gdy istnieje małe prawdopodobieństwo, że w trakcie porodu nie pojawią się komplikacje.

Walory widokowe Rusinowej Polany odkryli dla turystów Eugeniusz Janota w 1867 r. i Walery Eljasz-Radzikowski, który w swoim przewodniku 'Tatry' z 1875 r. stwierdził: Widok stąd na Tatry - jeden z najpiękniejszych. Dziś jest celem setek turystów dziennie.Zmiany w 500 plus. Nowelizacja ustawy o 500 plus przyniesie wielkie oszczędności

Łagodna cesarka podbija Instagram

Wiele mam nie wie jeszcze, że mają możliwość wyboru. Dzięki temu, że temat zyskuje na popularności i kobiety dzielą się swoimi wrażeniami, wzrasta świadomość w społeczeństwie.

 
Łagodna cesarka to przełom. Musimy przywrócić kobietom narodziny. Kobiety potrzebują opcji i wyborów, autonomii i szacunku. Zostanie matką to jedno z najbardziej doniosłych wydarzeń w życiu kobiety – zasługuje na to, by mieć jak najlepszy poród

- mówiła w rozmowie z portalem Mother.ly położna Diana Spalding.

 
Kiedy dziecko przychodzi na świat, lekarze pomagają mu powoli się wyłaniać – głowa, ramiona, brzuch, a potem nogi – podobnie jak w przypadku porodu pochwowego. Kontakt skóra do skóry często odbywa się bezpośrednio na sali operacyjnej, czasami nawet tam można rozpocząć karmienie piersią

- tłumaczyła położna w rozmowie z Mother.ly.

 

Ujrzenie dziecka po raz pierwszy to moment, na który czeka każda mama. Niestety często, między noworodkiem a kobietą stoi mur w postaci płachty materiału. Również odgłosy, jakie dochodzą do kobiet "zza kurtyny" potęgują stres i napięcie. Nic dziwnego, że porody z przezroczystą zasłoną cieszą się coraz większą popularnością. Choć jeszcze nie w Polsce.

 

Imiona dla chłopca. Na topie znalazły się 'wspaniały', 'chroniony' i 'obdarzony łaską'Imiona dla chłopca. Na topie znaleźli się "wspaniały", "chroniony' i "obdarzony łaską"

Więcej o: