Wakacje z dziećmi w Polsce. Będą wyjątkowo tanie, jeśli rodzice wypełnią formalności

Wakacje z dziećmi w Polsce mogą być o wiele tańsze, niezależnie od kierunku, który wybiorą rodzice. Wszystko za sprawą Polskiego Bonu Turystycznego gwarantującego dodatkowe 500 zł na rodzinne wczasy.

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbyło się w piątek 26 czerwca. Wielu rodziców czekało do tej daty, by zaplanować rodzinny wyjazd na czas, w którym dzieci nie będzie dotyczył obowiązek szkolny. Odpoczynek i chwila wytchnienia w miłym otoczeniu jest szczególnie potrzebna uczniom, którym miesiące upłynęły pod hasłem edukacji zdalnej i izolacji od rówieśników oraz nauczycieli. Okazje się jednak, że za wakacje w tym roku można zapłacić o wiele mniej. Pod warunkiem, że urlop spędzimy w Polsce.

Wakacje z dziećmi w Polsce

Wszystko za sprawą Polskiego Bonu Turystycznego, który ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin osłabionych przez skutki pandemii. Ma on także na celu pomoc branży turystycznej. To jednorazowa dopłata 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Z jego pomocą można zapłacić za imprezy turystyczne i usługi hotelarskie realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju.

Polski Bon Turystyczny ma formę elektronicznego bonu, ważnego do końca marca 2022 r. Bon można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym

- czytam na oficjalnej stronie gov.pl.

Bezwarunkowy Dochód Podstawowy, czyli 1200 zł dla dorosłego, 600 zł dla dziecka. Bezwarunkowy Dochód Podstawowy, czyli 1200 zł dla dorosłego, 600 zł dla dziecka. "A kto za to wszystko zapłaci?"

Ma on formę bonu elektronicznego, który jest ważny do końca marca 2020 roku. Bonem można zapłacić m.in. za pobyt na kolonii, obozie harcerskim sportowy, pobyt w hotelu, gospodarstwie agroturystyczny, czy pensjonacie.

Rodzice otrzymają bon po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). System umożliwia łatwą rejestrację za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego, Profilu Zaufanego oraz niektórych systemów bankowości internetowej. Po potwierdzeniu poprawności lub aktualizacji danych zostanie aktywowany automatycznie. Aby zapłacić bonem za daną usługę, trzeba będzie okazać go podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.

Dopłaty do kredytów - tak, ale nie dla obecnych rodziców. Morawiecki zdradza szczegóły Polskiego ŁaduZasiłek rodzinny. Wniosek już od 1 lipca, ale tylko jeden rodzaj

Więcej o: