Księżna Diana miała trudne dzieciństwo. "Wychowały nas niańki, które ciągle się zmieniały"

Choć wiadomo, że życie królowej księżnej Diany nie było usłane różami, nie często mówi się o jej dzieciństwie. Lady Di jako dziewczynka również nie miała łatwo. Wyjątkowo trudne były jej relacje z macochą Raine Spencer.

Diana Spencer urodziła się 1 lipca 1961 roku Sandringham w hrabstwie Norfolk. Jej matka Frances Ruth wyszła za mąż za wicehrabiego Edwarda Johna Spencera, ale para nigdy nie była szczęśliwa. Mężczyzna był zły, że nie mógł doczekać się syna, a żona rodziła córki. W końcu 20 maja 1964 roku na świat przyszedł upragniony dziedzic Charles Edward Maurice Spencer. Wówczas relacje w rodzinie chwilowo się poprawiły, ale nie trwało to długo.

Księżna Diana miała trudne dzieciństwo

Frances nie czuła się szczęśliwa w relacji z partnerem, który postrzegał ją jako kobietę, mającą przede wszystkim rodzić dzieci. Zakochała się w żeglarzu i zażądała rozwodu oraz opieki nad dziećmi. Początkowo hrabia Spencer próbował odzyskać żonę, a ta chwilowo mu ulega, ale i tym razem sielanka nie trwała długo. Edward zaglądał do kieliszka, a Frances znalazła ukojenie w ramionach innego mężczyzny. Ostatecznie mama Diany odeszła, gdy dziewczynka miała sześć lat, a jej brat zaledwie trzy. Diana, która nie raz schowana za drzwiami była świadkami kłótni rodziców, obwiniała się za rozpad ich małżeństwa.

Tak naprawdę wychowały nas niańki, które ciągle się zmieniały. Z dzieciństwa pamiętam wielkie poczucie braku stabilizacji. Bardzo kochałam zwierzęta, zwłaszcza te malutkie, jak świnki morskie. Kładłam się spać otoczona 20 pluszowymi przytulankami tak, że w łóżku zostało niewiele miejsca dla mnie. Te zabawki były moją rodziną, a do 10. roku życia nie zasypiałam bez zapalonej lampy

- wspominała księżna.

Królowa Elżbieta II wyciąga rękę do Meghan Markle i Harry'ego? Po narodzinach Lilibet zdobyła się na ważny gestKrólowa Elżbieta II wyciąga rękę do Meghan Markle i Harry'ego? Po narodzinach Lilibet zdobyła się na ważny gest

Zobacz wideo Anna Lewandowska pokazała swój cellulit. Odpowiada fance: Co z nim zrobić? To proste!

Ojciec utrzymał prawo do opieki nad dziećmi, a w 1976 roku ponownie się ożenił. Jego wybranką była Raine McCorquodale, rozwódka z własną pokaźną fortuną. Piętnastoletnia Diana niezbyt dobrze dogadywała się z Raine, która wprowadzała zmiany w rezydencji, przeprowadzała remonty i zmieniała wystrój wedle własnego uznania. Edward Spencer miał długi, a zmiany miały na celu nadanie posiadłości biznesowego charakteru, co pozwoliłoby na niej zarobić. Organizowano więc koncerty i premiery samochodów, wyprzedawano meble, a z czasem otworzono herbaciarnię. Dzieci Spencera nie lubiły macochy i nazywały ją "Acid Raine" (od słowa "rain", kwaśny deszcz).

Po latach, między Raine a Dianą doszło do awantury na przyjęciu Althorp. Wyprowadzona z równowagi młoda księżna zepchnęła wówczas macochę ze schodów, co pokazano w filmie dokumentalnym  "Zła macocha księżnej Diany".

Stało się to na schodach w salonie. Diana wściekle pokłóciła się z Raine, ponieważ była zdenerwowana, że jej własna matka została zignorowana w domu przodków. Popchnęła ją, a Raine spadła ze schodów. Była mocno posiniaczona i strasznie zdenerwowana

- mówiła Sue Howe, osobista asystentka hrabiny Raine Spencer.

Meghan MarkleWyciekł akt urodzenia Lilibet. To nie Meghan jest na pierwszym miejscu w metryczce przy imieniu matki

Więcej o: