Urodziła na lotnisku. Dziecko otrzymało wyjątkowe imię. "Witaj na świecie kochana!"

Kobieta urodziła dziecko na lotnisku w toalecie, nieopodal bramki, przez którą miała przejść, żeby wsiąść do samolotu. Obsługa lotniska stanęła na wysokości zadania i troskliwie zaopiekowała się rodzącą, a potem i dzieckiem.

Każda przyszła mama, wyobrażając sobie poród, ma konkretne oczekiwania co do miejsca, osób, które jej będą towarzyszyły etc. Czasem jednak zdarza się, że dziecko nas zaskakuje i postanawia przyjść na świat nieco wcześniej, niż to wynika z przewidywań lekarzy i do tego w zupełnie nieodpowiednim miejscu. Tak było m.in. w przypadku Amerykanki, która urodziła przed szpitalem lub pewnej mamy z Nevady, która urodziła w jadącym aucie. Zaskakująco często takie historie przytrafiają się w USA. Tak było i tym razem. 

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Niespodziewany poród na lotnisku

Kobieta, która wraz z córką jest bohaterką tej historii, była w drodze do Hondurasu, miała międzylądowanie na lotnisku w Miami. Nie dotarła jednak do celu, bo jej dziecko postanowiło przyjść na świat nieco wcześniej. W efekcie urodziło się w lotniskowej toalecie. Wszystko miało miejsce w niedzielę, 20 czerwca, dziewczynka przyszła na świat o godzinie 10.30.

Zobacz wideo

Pracownicy lotniska stanęli na wysokości zadania

Pracownicy lotniska w Miami okazali się profesjonalistami, także w zakresie odbierania porodu. Obsługa naziemna pomogła zaskoczonej mamie, jak tylko mogli, otoczyli ją troskliwą opieką. 

Byliśmy zaszczyceni, że mogliśmy pomóc mamie w bezpiecznym porodzie na lotnisku MIA i jesteśmy dumni, słysząc, że dziecku nadano imię Mia z powodu jej narodzin na naszym lotnisku

– czytamy na łamach portalu mother.ly słowa Grega China, rzecznika lotniska w Miami.

23.06.2017, Poznań, zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 82Kiedy jest koniec roku szkolnego 2020/2021? Skończyło się odliczanie

Dziewczynka urodziła się zdrowa, mama także czuje się dobrze. Kobieta postanowiła nazwać swoją córkę Mia od Miami International Airport. Nietypowe narodziny dziewczynki nie zostały przeoczone przez burmistrz hrabstwa Miami-Dade, Daniellę Levine Cava. Na Tweeterze napisała: "Witaj na świecie, kochana MIA!"  

Więcej o: