Gdzie można wykorzystać bon turystyczny? Bonem nie zapłacimy wszędzie. Ale jest istotna zmiana

Program bon 500 plus na wakacje, czyli Polski Bon Turystyczny, wystartował 1 sierpnia 2020 roku. Dzięki zastrzykowi gotówki rodzice mogą pokryć część kosztów wypoczynku dzieci. Ale gdzie można wykorzystać bon turystyczny? Przepisy w 2021 roku się zmieniły.

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny? Do kiedy jest ważne 500 plus na wakacje?

Przypomnijmy, bon turystyczny można wykorzystać do końca marca 2022 roku. Czasu jest jeszcze sporo, ale kiedy jak nie w upalne wakacje warto wyjechać z pociechami? A gdy będziemy mieli bon, będziemy mogli zapłacić w dowolnej chwili za liczne atrakcje. Jak aktywować bon?

TU ZNAJDZIESZ WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT: Jak zrealizować bon turystyczny? Aby pieniądze nie przepadły, należy przestrzegać konkretnych terminów

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny? Na co można wydać?

Polski Bon Turystyczny jest narzędziem, który ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19. Dopłata do wypoczynku  pośrednio pomoże osłabionej branży turystycznej

- przypomina komunikat na stronie gov.pl.

Świadczenie przyznawane jest niezależnie od dochodu i jest wolne od podatku. Bon turystyczny ma formę kodu o wartości 500 zł (na niepełnosprawne dziecko otrzymujemy 1000 zł). Aby go pobrać, trzeba zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

SZCZEGÓŁOWA INSTRUKCJA, JAK POBRAĆ I AKTYWOWAĆ BON TURYSTYCZNY ZNAJDUJE SIĘ TU.

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny? Zmiany 2021

W 2020 roku bon turystyczny można było wykorzystać wyłącznie przy rezerwacji noclegu. Mogliśmy nim zapłacić za nocleg lub atrakcje dla dzieci, ale tylko w przypadku wykupienia choć jednego noclegu w danym miejscu. 2021 rok przyniósł więc bardzo korzystne zmiany.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Od tego roku z bonów turystycznych będzie można korzystać także podczas płacenia za jednodniowe wycieczki, ale przewidzianymi w ramach danej oferty. Aby sprawdzić, czy dane miejsce przyjmuje płatność bonem, należy odwiedzić stronę bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow

Co ważne - bonem turystycznym można zapłacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne świadczone na terenie Polski. Wykaz miejsc znajduje się TU.

Więcej o: