Bon turystyczny jest jeszcze ważny. "Terminy się kończą, zostaną ferie"

Bon turystyczny - na co można wykorzystać? W teorii możliwości jest naprawdę sporo, jednak w praktyce nie wszystkim udaje się zrealizować bon turystyczny tak, jak planowali. Rodzice dzielą się swoimi doświadczeniami.

Polski Bon Turystyczny obowiązuje od 1 sierpnia 2020 roku. Można go wykorzystywać do końca marca 2022 roku. Każdemu dziecku przysługuje bon o wartości 500 zł, niezależnie od wysokości dochodów rodziców. Bon jest też wolny od podatku.

Polski Bon Turystyczny jest narzędziem, który ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19. Dopłata do wypoczynku  pośrednio pomoże osłabionej branży turystycznej.

- czytamy na stronie gov.pl. 

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Wszelkie informacje dotyczące tego, jak można aktywować i wykorzystać bon turystyczny znajdują się TU. Warto go wykorzystać, bo pozwoli to zaoszczędzić na wakacyjnych wydatkach, które - jak wiedzą wszyscy rodzice - nie należą do najniższych.

Bon turystyczny - "Nie dla wszystkich jest bon"

Na profilu Facebook'owym eDziecka rodzice dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z realizacją bonów turystycznych. Część z nich pisała, że nie miała problemu ze zrealizowaniem bonu turystycznego, niektórzy byli wręcz zaskoczenie tym, jak łatwo i szybko się to odbywa:

Ja bon ogarniałam przez gov.pl. Załatwienie tego trwało 5 min i od ręki dostałam na maila 
Ja od razu dostałam i od razu wykorzystałam
Przez profil zaufany w ZUS-ie dostałam od razu kod do bonu
Od razu kiedy weszły bez problemu dostałam kod na dwoje dzieci... 
Ja załatwiłam w 5 minut na stronie ZUS przez profil zaufany.
Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Niektórzy jednak wskazywali, że mają problemy z realizacją bonów, nie wszystkie obiekty chcą zajmować się rozliczaniem ich lub po prostu wystąpiły kłopoty z samym bonem:

Ja również reklamację składałem. Odpisali mi, że nie mogą się ustosunkować, ponieważ bon istnieje na koncie. Oczywiście go nie ma tylko podmiot turystyczny
Nie dla wszystkich jest bon ja np. nie zdążę pewnie go wykorzystać nawet. Miesiąc już czekam na decyzję.

Kiedy składać wniosek o 300 plus 2021? Nadchodzą duże zmiany. Istotny jest jeden terminKiedy składać wniosek o 300 plus 2021? Nadchodzą duże zmiany. Istotny jest jeden termin

Pojawiły się też głosy wątpiące w możliwość zrealizowania bonu turystycznego: 

Założę się, że dużo bonów nie zostanie wykorzystanych, w 2020 pozamykali hotele, pensjonaty agroturystykę i takie tam, więc nie było gdzie i jak, a teraz 2021 wszyscy korzystają gdzie się da, więc terminy się kończą zostaną ferie.
Więcej o: