Kiedy zaczynają się wakacje? Będą krótsze, jednak wiceminister edukacji uspokaja

Kiedy zaczynają się wakacje? Daty tej mogą być niepewni jedynie ci, którzy nie chodzą do szkoły lub nie mają uczących się bliskich. Ci, którzy z niecierpliwością wyczekują dnia zakończenia roku szkolnego, w zasadzie zakończyli już odliczanie.

Kiedy zaczynają się wakacje? Trudno sobie wyobrazić, że jeszcze któryś z uczniów mógłby tego nie wiedzieć. Wakacje 2021 rozpoczynają się bowiem już jutro, 25 czerwca w piątek i potrwają do 1 września. Będą trwały 67 dni. W zeszłym roku trwały jeden dzień krócej, z kolei dwa lata temu nieco dłużej, bo aż 74 dni. W tym roku uczniowie nie spędzili zbyt wiele czasu w swoich placówkach, jednak nie oznacza to, ze nie zasłużyli na wypoczynek, bo wiele miesięcy spędzili w domach, ucząc się zdalnie. 

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Kiedy zaczynają się wakacje?

Początek wakacji dla uczniów jest tożsamy z dniem uroczystego zakończenia roku szkolnego, kiedy odbierają swoje świadectwa (niektórzy z czerwonym paskiem). W tym roku, z racji panującej epidemii koronawirusa, ministerstwo edukacji opracowało wytyczne dotyczące tego, w jaki sposób zorganizować tę uroczystość, żeby zapewnić bezpieczeństwo uczniom, nauczycielom i innym pracownikom placówek. To jednak tylko ogólne zalecenia, konkretne decyzje leżą w gestii dyrektorów poszczególnych placówek. 

Kiedy są wakacje 2021? W tym roku będą krótsze

Wakacje 2021 będą krótsze niż np. dwa lata temu. Nie wynika to jednak z panującej epidemii koronawirusa i zmian w szkolnictwie, jakie wymusiła, a z kalendarza

1 września miejmy nadzieję, że bez jakichkolwiek przeszkód rozpocznie się rok szkolny, nie widać na razie na horyzoncie przeszkód do tego

- uspokoił uczniów Tomasz Rzymowski, wiceminister edukacji w programie "Kwadrans Polityczny" w TVP1. Ministerstwo edukacji zapewniało wcześniej, ze nie ma planów skrócenia letniego wypoczynku dla uczniów, co miałoby być podyktowane zaległościami spowodowanymi nauką hybrydową. Uczniowie więc już jutro mogą zacząć cieszyć się dwoma miesiącami swobody.

Więcej o: