Kiedy wyniki z egzaminu ósmoklasisty 2021? 14 lipca to ważna data

Kiedy wyniki z egzaminu ósmoklasisty 2021? Uczniów ostatnich klas szkół podstawowych czeka jeszcze kilka tygodni w niepewności, zanim będą na dobre mogli się oddać zasłużonemu, wakacyjnemu lenistwu.

Kiedy wyniki z egzaminu ósmoklasisty 2021? Uczniowie czekają na nie z niecierpliwością, bo od nich zależy m.in. to, czy dostaną się do wymarzonego liceum lub technikum. Muszą uzbroić się jeszcze w odrobinę cierpliwości, zanim na dobre oddadzą się wakacyjnemu wypoczynkowi. Dla innych wakacyjna przerwa zaczyna się w najbliższy piątek, 25 czerwca. 

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Kiedy wyniki z egzaminu ósmoklasisty 2021? Już niebawem

Egzaminy ósmoklasisty 2021 odbyły się w dniach 25-27 maja. Przystąpiło do nich 360 400 uczniów z niemal 12 700 szkół, rozwiązano wówczas ponad 1 081 000 arkuszy egzaminacyjnych. Następnie prace ósmoklasistów zostają sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki egzaminu zostaną przysłane do szkół przez okręgowe komisje egzaminacyjne. Na stronie gov.pl opublikowano informację, że ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 2 lipca 2021. Tydzień później, 9 lipca, uczniowie otrzymają zaświadczenia o wynikach.

Kiedy wyniki z egzaminu ósmoklasisty 2021? Rekrutacja do szkół średnich 

17 maja ruszyła rekrutacja do szkół średnich. Był to pierwszy dzień składania wniosków o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych. Uczniowie mieli na to czas do 21 czerwca 2021 r. Z kolei uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o otrzymane zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty trzeba złożyć do 14 lipca 2021 roku. Wyniki egzaminu ósmoklasisty zainteresowani mogą sprawdzić za pośrednictwem strony Okręgowej Komisji Edukacyjnej. Potrzebny będzie ich PESEL oraz hasło, które otrzymali w swojej szkole.

Nikt nie przyszedł na urodziny sześciolatka.Mama zorganizowała urodziny dla synka. Nikt nie przyszedł

Wyniki rekrutacji do szkół średnich 2021

Uczniów ostatnich klas szkół podstawowych czeka jeszcze kilka tygodni życia w napięciu. 22 lipca 2021 roku zostaną bowiem ogłoszone listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do wybranych szkół średnich. Z kolei listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych ogłoszone będą 2 sierpnia 2021 r. Wszystkie szczegóły postępowania rekrutacyjnego są opublikowane na stronie: gov.pl. 

Więcej o: