Wakacje z bonem turystycznym. Rodzice zapłacą mniej za wczasy z dziećmi. Muszą tylko pilnować jednego terminu

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Rodzice, którzy zamierzają wybrać się latem na rodzinne wczasy mogą zaoszczędzić niemałe pieniądze. Muszą jednak pilnować określonych terminów.

W tym roku uczniowie szczególnie oczekują letniego wolnego. Nauka przebiegała im w nietypowy sposób, bo ze szkolnych ławek musieli przenieść się przed ekrany komputerów. Miesiące edukacji zdalnej i izolacji od nauczycieli oraz rówieśników mocno odbiły się na ich wiedzy i samopoczuciu. Pod koniec kwietnia ogłoszono jednak decyzję o stopniowym łagodzeniu obostrzeń. W maju uczniowie wszystkich roczników wrócili do szkół i wszystko wskazuje na to, że zniesienie kolejnych restrykcji umożliwi im powrót do normalności podczas wakacji.

Wakacje z bonem turystycznym

Przypominamy, że zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w piątek 25 czerwca. Rodzice chcą zaplanować rodzinny wyjazd, bardzo często organizują go na przełomie lipca i sierpnia, kiedy ich pociechy nie mają zajęć lekcyjnych. Okazuje się, że w tym roku za wczasy w Polsce będą mogli zapłacić taniej. Umożliwi to Polski Bon Turystyczny. To narzędzie, które ma na celu finansowe wsparcie polskich rodzin oraz osłabionej z powodu pandemii branży turystycznej.

Bon turystyczny to nowa forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności 

- czytamy na oficjalnej stronie gov.pl

Zobacz wideo Ida Nowakowska świętuje z mężem szóstą rocznicę ślubu

Nauczyciele dotkliwie odczują zmiany w szkołach. Zwolnienia mogą być masowe Nauczyciele dotkliwie odczują zmiany w szkołach. Zwolnienia mogą być masowe

Z jego pomocą można zapłacić za usługi hotelarskie, lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego, lub organizację pożytku publicznego na terenie Polski. Można go wykorzystać do opłacania m.in.: pobytu w hotelu, gospodarstwie agroturystycznym, pensjonacie,  czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym.

Rodzice, którzy zamierzają z niego skorzystać, powinni się jednak pospieszyć, gdyż jego ważność upłynie z końcem marca 2022 r. Katalog bazy turystycznej, która pozwala na skorzystanie z bonu dostępny jest pod tym linkiem.

Rozmowa na temat cellulitu u dzieci Eksperci w telewizji śniadaniowej o cellulicie u dzieci

Więcej o: