Meghan Markle i książę Harry wybrali chrzestną? W rodzinie królewskiej panuje szereg nietypowych zasad

Meghan Markle i książę Harry niedawno powitali na świecie swoje drugie dziecko. W internecie pojawiły się spekulacje na temat tego, kto zostanie matką chrzestną Lilibet. Internauci podejrzewali jedną osobę.

W piątek 4 czerwca o godzinie 11:40 w szpitalu w Santa Barbara w Kalifornii przyszła na świat córeczka Meghan Markle oraz księcia Harry'ego. Rodzice nadali jej dwa wyjątkowe imiona, którymi uczcili bliskie osoby z rodziny.

Lili otrzymała imię po prababci, jej Wysokości Królowej, której pseudonimem jest Lilibet. Jej drugie imię, Diana, zostało wybrane na część ukochanej zmarłej babci, księżnej Walii

- możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie pary.

Meghan Markle i książę Harry wybrali chrzestną?

Chrzciny członków brytyjskiej rodziny są wyjątkowym wydarzeniem. Odbywają się zgodnie z określonymi procedurami. Według tradycji do chrzczenia dzieci używa się specjalnej misy w kształcie kwiatu lilii, nazywanej Lily Font. Po raz pierwszy użyto jej 178 lat temu i od tamtego czasu wszystkie dzieci przyjmując sakrament poprzez pokropienie wodą z tego antyku. Istotna jest również sama święcona woda, którą specjalnie na tę okazję sprowadza się z rzeki Jordan. Do nietypowych tradycji należy także zakładanie dzieciom koronkowej sukni, którą w 1841 po raz pierwszy założyła  swojej córce królowa Wiktoria. Szata przechodziła z pokolenia na pokolenie, aż do 2008 roku. Okazała się zbyt delikatną, by przetrwać kolejne chrzty, więc królowa Elżbieta II zleciła swojej krawcowej Angelii Kelly wykonanie repliki.

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek-Majdan na Paradzie Równości 2021

W rodzinie królewskiej obowiązuje tradycja, zgodnie z którą wybiera się kilku chrzestnych. Ich dane nie są podawane opinii publicznej. Kilku chrzestnych ma chociażby Archie Harrison, ale nie wiadomo, jak będzie w przypadku Lilibet, skoro jej rodzice postanowili zrezygnować z pełnienia oficjalnych ról członków brytyjskiej rodziny królewskiej. W sieci pojawiły się jednak spekulacje, że jej matką chrzestną zostanie Oprah Winfrey, która bardzo zbliżyła się do pary podczas tworzenia dokumentu "The Me You Can't See". Prezenterka podczas rozmowy z "Entertainment Tonight" zdementowała jednak te plotki.

Nie muszę być oficjalnie matką chrzestną. W domyśle nią jestem, jako sąsiadka i przyjaciółka

- powiedziała.

Żartobliwie dodała także, że para najpewniej potrzebuje młodszej matki chrzestnej dla swojego dziecka. Trzeba jednak zaznaczyć, że 67-latka jest już matką chrzestną dzieci swojej najlepszej przyjaciółki dziennikarki Gayle King i bardzo dobrze odnajdywała się w tej roli, biorąc aktywny udział w życiu Kirby i Williama.

Więcej o: