Chłopczyk znaleziony w oknie życia w Sosnowcu. To już czwarte dziecko zostawione w tym miejscu

W sosnowieckim oknie życia w niedzielę po południu odezwał się alarm. Dla prowadzących okno sióstr karmelitanek był to sygnał, że pojawiło się w nim dziecko, którym natychmiast trzeba się zająć.

W niedzielę, kilka minut po godzinie 16, uruchomił się alarm w sosnowieckim oknie życia. Siostry karmelitanki znalazły tam kilkutygodniowego, zadbanego chłopca. Zgodnie z procedurą, wezwano pogotowie. To kolejny taki przypadek w ostatnim czasie. Niedawno w koszalińskim oknie życia zostawiono niespełna dwumiesięczną dziewczynkę. Dziecko wróci jednak do rodziców. 

Kilkutygodniowy, dobrze zadbany chłopczyk trafił do szpitala na szczegółowe badania

- powiedział Mikołaj Wójtowicz z biura prasowego diecezji sosnowieckiej.

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Czwarte dziecko w sosnowieckim oknie życia

W sosnowieckim oknie życia, które działa już od kilkunastu lat, znaleziono w sumie czworo dzieci. Pierwsze pozostawiono tam 19 marca 2018 roku. Był to zdrowy chłopiec, noworodek, który nie miał jeszcze odciętej pępowiny. Potem w oknie życia schronienie znalazło jeszcze dwóch chłopców i jedna dziewczynka.

Zobacz wideo 10 rzeczy, o których warto pamiętać w ciąży - dla własnego samopoczucia i zdrowia dziecka

Jak działa okno życia w Sosnowcu?

Na stronie www Caritasu w Sosnowcu znajdują się szczegółowe informacje dotyczące tego, jak działa okno życia. Czytam tam:

Masz problemy? Jesteś w ciężkiej sytuacji w okresie ciąży i porodu? Masz myśli, aby zrobić coś złego sobie lub dziecku? Możesz zostawić dziecko w szpitalu i zrzec się praw rodzicielskich. Ale jeśli ukrywasz ciążę, nie chcesz lub nie możesz rodzić w szpitalu, zostaw je w oknie życia.

Klaudia Halejcio zdradza imię dziecka. 'Nie znamy nikogo, kto by się tak nazywał'Klaudia Halejcio spaceruje z córeczką. Wózek dziecka pochodzi od znanego projektanta

Sosnowieckim oknem życia, które znajduje się przy ul. Siostry Teresy Kierocińskiej 25 zajmują się Karmelitanki Dzieciątka Jezus. Zapewniają: 

Chcemy uratować to dziecko. Nie zostawiaj go bez opieki, nie zabijaj, nie porzucaj byle gdzie! To jest człowiek!  

Więcej informacji o funkcjonowaniu okna życia w Sosnowcu znajduje się na stronie Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

Więcej o: