Kiedy 500 plus w czerwcu 2021? Pospiesz się, bo możesz stracić pieniądze

Kiedy 500 plus w czerwcu 2021? Okres świadczeniowy na lata 2019-2021 zakończył się 31 maja. Rodzice, którzy nadal chcą pobierać świadczenie, powinni złożyć nowy wniosek. Zostało jednak już niewiele czasu.

Kiedy 500 plus w czerwcu 2021? Każdy, kto chce pobierać świadczenie od 1 czerwca do 31 maja 2022 roku, powinien złożyć nowy wniosek. Rodzice, którzy nie zdążą zrobić tego w określonym terminie, stracą sporo pieniędzy. Mają czas do 30 czerwca. 

Zobacz wideo 500 plus a dzietność. Czy program spełnia swoje zadanie?

Kiedy 500 plus w czerwcu 2021?

W ciągu dekady rząd chce oszczędzić na programie 3,2 mld zł i stopniowo wprowadza zmiany w przyznawaniu świadczenia. W 2021 roku zmodyfikowano okres, na jaki jest przyznawane 500 plus. Analogicznie, żeby dostać nowe 500 plus, trzeba złożyć nowy wniosek. Jednak jak pokazują dane, Polacy się z tym nie spieszą. 

Sosnowiec otworzył w środę park Fusińskiego, który po gruntownej renowacji jest teraz pierwszym w mieście parkiem bioróżnorodności. 
To miejsce wzbogaciło się o oczka wodne, tarasy i pomosty ze specjalnie utwardzonego sosnowego drewna. Na prawie siedmiohektarowym terenie stworzono różnotematyczne kolekcje kwiatów, bylin i ziół. Posadzono 47 tys. krzewów i około 250 drzew. Park był zamknięty od grudnia 2019, a prace - warte prawie 7 milionów złotych - zrealizowała tutaj czeska spółka 4AS. W Dniu Matki park można było zwiedzić z przewodnikiem. Na mamy czekały kwiaty, a na dzieci m.in. wata cukrowa.
Kiedy 500 plus w czerwcu 2021. Rodzice muszą być czujni, by nie stracić pieniędzy

Wnioski o przedłużenie przyznawania świadczenia można było złożyć już w lutym, kiedy zaczęły się zapisy elektroniczne. Ci, którzy do końca kwietnia przekazali dokumenty, zachowali ciągłość zastrzyku gotówki. Inni - na przelew będą musieli poczekać, lub nie dostaną go wcale. 

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej poinformowało, że  za pośrednictwem kanałów elektronicznych złożono 3,38 mln wniosków, tradycyjną papierową drogą (dostępną po raz ostatni) 562 tys. podań. Uprawnionych do pobierania 500 plus jest 6,6 mln dzieci

Minister Czarnek domaga się dymisji dyrektorki szkoły w Dobczycach. Minister Czarnek domaga się dymisji dyrektorki szkoły w Dobczycach. "Nie ma czegoś takiego jak autonomia szkoły"

Więcej o: