Bon turystyczny: lista obiektów. Pospiesz się, żeby zarezerwować termin, bo stracisz 500 zł

Od 1 sierpnia 2020 r. do końca marca 2022 r. Polacy mogą zrealizować swój bon turystyczny. Lista obiektów, gdzie zapłacą za nocleg bonem, jest jednak ograniczona. Podpowiadamy, gdzie można wydać 500 zł na nocleg każdego z dzieci i odpowiadamy na pytanie: bon turystyczny -jak płacić?

Dodatkowe 500 zł przyznawane na każde dziecko z pewnością przyda się rodzicom, którzy planują wakacyjny wypoczynek w Polsce. Polski Bon Turystyczny to elektroniczny dokument o wartości 500 lub 1000 zł (w przypadku dziecka niepełnosprawnego), którym można sfinansować nocleg lub niektóre atrakcje turystyczne na terenie Polski. Każdy bon jest imienny i może być wykorzystany na konkretne dziecko. Bonu nie można wymienić na gotówkę ani inne środki płatnicze, a 22 marca 2022 roku straci ważność, więc warto się pospieszyć i zarezerwować wymarzone wczasy, zanim przepadnie. Podpowiadamy, na co można go wykorzystać. 

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Bon turystyczny: lista obiektów

Bon turystyczny jest honorowany tylko w niektórych obiektach w Polsce. Na stronie bonu turystycznego dostępna jest lista obiektów, które go akceptują.

Pamiętaj, nazwa przedsiębiorcy może być inna niż nazwa handlowa/marketingowa obiektu hotelarskiego, w którym realizujesz bon. Wynikać to może m.in. z tego, iż przedsiębiorca prowadzi działalność wielobranżową. Aktywność turystyczna nie musi znaleźć odzwierciedlenia w nazwie przedsiębiorstwa

- czytamy. 

Jak zrealizować bon turystyczny? Aby pieniądze nie przepadły, należy przestrzegać konkretnych terminówJak zrealizować bon turystyczny? Aby pieniądze nie przepadły, należy przestrzegać konkretnych terminów

Bon turystyczny: jak płacić?

Jeśli już wybrałeś obiekt, w którym spędzicie wakacje, musisz za niego zapłacić. Żeby to zrobić, niezbędny jest kod obsługi płatności. Znajdziesz go na PUE ZUS lub w e-mailu. Saldo bonu masz na PUE ZUS w zakładce [Polski Bon Turystyczny] > [Mój bon], jeśli jest wystarczające, aby opłacić nocleg, podaj kod obsługi płatności w momencie finalizowania transakcji z hotelem. Możesz wykorzystać całe środki, albo ustalić z osobą przyjmującą płatność, jaką kwotę chcesz zapłacić za pomocą bonu.

Plaża ŚwinoujściePolski Bon Turystyczny - lista miejsc. Zaszły korzystne zmiany w świadczeniu

TU ZNAJDZIE SIĘ REKLAMA

Więcej o: