Zasiłek rodzinny 2021: "Cała Europa się z nas śmieje"

Zasiłek rodzinny 2021 wciąż wzbudza wiele kontrowersji. Rodzice uważają, że jego kwota jest zdecydowanie zbyt niska, a kryteria, które trzeba spełnić, żeby go dostać - absurdalne.

Zasiłek rodzinny 2021 jest w Polsce jednym z najpopularniejszych świadczeń rodzinnych, a jednocześnie, zaraz po 500 plus, tym, które wzbudza najwięcej kontrowersji. Zasiłek rodzinny 2021 wynosi: 95,00 zł na dziecko do ukończenia 5 roku życia, 124,00 zł na dziecko powyżej 5 roku życia do ukończenia 18 roku życia i 135,00 zł na dziecko powyżej 18 roku życia do ukończenia 24 roku życia.

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Zasiłek rodzinny 2021 - komu przysługuje to świadczenie?

Zasady są tu jasno określone. Zasiłek rodzinny przysługuje:

  • rodzicom, jednemu z nich lub prawnemu opiekunowi dziecka,
  • opiekunowi faktycznemu dziecka (osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, jeśli wystąpiła z wnioskiem do sądu rodzinnego o przysposobienie dziecka),
  • osobie uczącej się (a konkretnie: osoba pełnoletnia ucząca się, niepozostająca na utrzymaniu rodziców w związku z ich śmiercią lub w związku z ustaleniem wyrokiem sądowym lub ugodą sądową prawa do alimentów z ich strony).
Zobacz wideo qCo czyni rekiny tak przerażającymi? Poza szczękami oczywiście [PRACOWNIA BRONKA]

Zasiłek rodzinny 2021 - kryterium dochodowe

Zasiłek rodzinny 2021 przysługuje rodzi`com w sytuacji, gdy dochód na członka rodziny nie przekracza 674,00 zł. Jeżeli jednak w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne, kwota ta wynosi 764,00 zł.

2Clutter,In,The,Nursery.,Mom,Is,Tired,Of,Looking,AtZasiłek rodzinny 2021. "Przyjęta przez rząd strategia prowadzi do stopniowego wygaszania zasiłków na dzieci"

Zasiłek rodzinny 2021 - rozczarowujące kryteria

Kryteria, jakie trzeba spełnić, żeby dostać zasiłek, wzbudzają wiele kontrowersji. Na naszym profilu na Facebook'u rodzice dzielili się swoimi opiniami na ten temat: 

Nawet jeśli pracujesz za najniższą krajową to i tak dochód przekracza próg
Wszystko ładnie pięknie, a kryterium dochodowe zostaje od kilku lat takie samo. Chociaż przez ten czas pensja minimalna poszła do góry
Ten próg dochodowy by mogli podwyższyć, już długo są te 674 zł na osobę, to tak naprawdę bezrobotni tylko się łapią...
Śmieszne są te kryteria w polskich realiach
Może warto by było, żeby to rodzice pracowali na dzieci, a nie Mops dawał zasiłki.....
To jest śmieszne i nienormalne. Rodzinne zależne od dochodu i to jeszcze takie kwoty.... Cała Europa się z nas śmieje... Nic dziwnego, że ludzie stają na głowie, żeby pobierać pieniądze na dzieci za granicą, jak tylko jest taka możliwość. Porażka... I jeszcze więcej załatwiania rok w rok niż to warte 

- pisali.

Więcej o: