Ważne zmiany w 300 plus. Do jakiego wieku przysługują pieniądze na wyprawkę szkolną?

Ważne zmiany w 300 plus. W najbliższym czasie to świadczenie przejdzie - podobnie jak 500 plus - kilka zmian. Rodzice dzieci, na które przysługują im pieniądze, powinni pamiętać o ważnej dacie.

Świadczenie 300 plus, podobnie jak 500 plus czekają spore zmiany. Od początku roku szkolnego 2021/2022 środki przyznawane z tego pierwszego będą wypłacane przez ZUS (teraz zajmują się tym powiaty i gminy). Poza tym pieniądze będą rodzicom przekazywane jedynie bezgotówkowo, na konto bankowe.

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Jak czytamy na stronie gov.pl:

Program Dobry Start to inwestycja w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód

Ważne zmiany w 300 plus - co zrobić, żeby otrzymać świadczenie?

Żeby dostać to wsparcie finansowe, trzeba złożyć wniosek. To zadanie dla mamy, taty lub prawnego, czy też faktycznego opiekuna dziecka. Prawo ma do tego także rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka albo dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej, w jakiej przebywa dziecko.

Ważne zmiany w 300 plus - jak złożyć wniosek?

Wniosek można składać online przez portal Emp@tia na stronie empatia.mpips.gov.pl, za sprawą bankowości elektronicznej lub portal PUE ZUS a od 1 sierpnia także drogą tradycyjną, w formie papierowej. Możemy go złożyć bezpośrednio w urzędzie lub wysłać pocztą. Mamy na to czas do 30 listopada.

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Wniosek składamy w tych samych instytucjach, do których kierujemy wniosek o wypłatę świadczenia 500 plus. Są to: urząd miasta lub gminy, ośrodek pomocy społecznej albo inna jednostka wyznaczona w gminie.

300 plus wniosek300 plus. Ostatnia szansa na pieniądze. Do kiedy można złożyć wniosek?

Ważne zmiany w 300 plus - świadczenie dla przedszkolaków?

Niestety nie. Zgodnie z informacjami opublikowanymi na stronie gov.pl:

Świadczenie dobry start nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program Dobry Start nie obejmuje również studentów.

Ważne zmiany w 300 plus - do jakiego wieku przysługuje świadczenie?

Świadczenie 300 plus przysługuje na dziecko uczące się, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Na niepełnosprawne - do ukończenia przez nie 24 lat.

Więcej o: