Królowa Elżbieta II nie jest zadowolona z poczynań wnuka. Martwi się o dzieci

Najstarszy wnuk królowej Elżbiety II i księcia Filipa złożył pozew rozwodowy. Wraz z żoną wydali oświadczenie, w którym potwierdzili pogłoski. Nie spodobało się to królowej Elżbiecie II. Jak donosi brytyjska prasa, głowa państwa była zdenerwowana.

Peter Phillips to najstarszy wnuk Elżbiety II. Jest synem Marka Phillipsa i Anny, księżniczki królewskiej i zajmuje 16. miejsce w linii sukcesji brytyjskiego tronu. Niedawno wydał oficjalne oświadczenie, w którym poinformował, że on i jego żona  Autumn, się rozwodzą. 12-letnie małżeństwo dobiegnie końca.

Zobacz wideo Rodzina królewska to firma. Co teraz z Harrym i Meghan?

Najstarszy wnuk królowej Elżbiety II się rozwodzi

Związek Petera Philipsa i Autumn w ostatnich latach nie miał się najlepiej. Od 2019 roku małżonkowie pozostawali w separacji. W lutym zeszłego roku para wspominała już o rozwodzie, jednak nie uzgodnili jeszcze wówczas kwestii formalnych, czyli np. podziału majątku i alimentów. 

Peter i Autumn Phillipsowie pragną poinformować, że finansowe aspekty ich rozwodu zostały ustalone w drodze porozumienia, a ich warunki zostały dziś zatwierdzone i zarządzone przez Sąd Najwyższy. Chociaż jest to dla nich smutny dzień, nadal stawiają na pierwszym miejscu dobro i wychowanie swoich wspaniałych córek, Savannah i Isli

- poinformowano. 

Jak donosi magazyn "The Sun" królowa Elżbieta nie zniosła najlepiej tej wiadomości. Brytyjskie media podkreślają, że monarchini "była zdenerwowana". Zapewne ma na względzie nie tylko dobro swojego wnuka, ale również jego dzieci.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.