Polski Bon Turystyczny - lista miejsc. Zaszły korzystne zmiany w świadczeniu

Wakacje rozpoczynają się już za niespełna dwa tygodnie. Rodzice planują urlopy, organizują czas dzieciom podczas letnich kolonii, obozów. Przypominamy więc, że nadal można wykorzystać bon turystyczny. Gdzie szukać listy miejsc, które przyjmują Polski Bon Turystyczny?

Polski Bon Turystyczny - lista miejsc. Do kiedy jest ważne 500 plus na wakacje?

Polski Bon Turystyczny, wystartował 1 sierpnia 2020 roku i jest ważny do końca marca 2022 roku. Zanim jednak wyjedziemy na wakacje, warto sprawdzić listę miejsc, gdzie bon turystyczny działa. Polski Bon Turystyczny - lista miejsc jest wciąż aktualizowana. Zanim jednak sprawdzimy, gdzie można wykorzystać świadczenie, warto zapoznać się z instrukcją obsługi, jak wykorzystać Polski Bon Turystyczny.

TU ZNAJDZIESZ WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT: Jak zrealizować bon turystyczny? Aby pieniądze nie przepadły, należy przestrzegać konkretnych terminów

Polski Bon Turystyczny - lista miejsc. Na co można wydać?

Przypomnijmy, Polski Bon Turystyczny przyznawany jest niezależnie od dochodu i jest świadczeniem wolnym od podatku. Ma formę kodu o wartości 500 zł (warto pamiętać, że na niepełnosprawne dziecko otrzymujemy 1000 zł). Aby go pobrać, trzeba zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

SZCZEGÓŁOWA INSTRUKCJA, JAK POBRAĆ I AKTYWOWAĆ BON TURYSTYCZNY ZNAJDUJE SIĘ TU.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Polski Bon Turystyczny - lista miejsc. Zmiany 2021

W 2021 roku zaszły korzystne zmiany w świadczeniu. Polski Bon Turystyczny w ubiegłym roku można było zrealizować tylko przy wykupionym noclegu. Teraz zapłacimy nim już nie tylko w miejscu, w którym mamy wykupiony nocleg. Możemy zapłacić nim także za jednodniowe wycieczki czy jednodniowe atrakcje. To bardzo korzystna zmiana. Bon turystyczny będzie bowiem można wykorzystać nawet w sytuacji, gdy będą zamknięte hotele czy pensjonaty. Zapłacimy nim za basen czy park rozrywki.

Żeby sprawdzić, czy dane miejsce przyjmuje płatność bonem, należy odwiedzić stronę bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow. Bonem turystycznym można zapłacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne świadczone na terenie Polski. Wykaz miejsc znajduje się TU.

Więcej o: