Zasiłek rodzinny 2021: "Dla takich pieniędzy warto się zwolnić z pracy"

Zasiłek rodzinny 2021 ma pomóc rodzicom zaspokoić najważniejsze potrzeby ich dzieci. Świadczenie to jednak nie spełnia swoich zadań, bo rodzicom pracującym zwyczajnie bardzo trudno jest go otrzymać.

Zasiłek rodzinny 2021 to świadczenie, które ma wspomagać rodzinny budżet. Okazuje się jednak, że nie trafia do wszystkich, którzy go potrzebują. Rodzice nie są też zadowoleni z jego wysokości.

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Zasiłek rodzinny 2021 - wysokość świadczenia

Zasiłek rodzinny 2021 ma co miesiąc wspomagać domowy budżet. Jego wysokość przedstawia się następująco: 95,00 zł na dziecko do ukończenia 5 roku życia, 124,00 zł na dziecko powyżej 5 roku życia do ukończenia 18 roku życia, 135,00 zł na dziecko powyżej 18 roku życia do ukończenia 24 roku życia.

Zobacz wideo Co czyni rekiny tak przerażającymi? Poza szczękami oczywiście [PRACOWNIA BRONKA]

Zasiłek rodzinny 2021 - komu przysługuje?

Zasiłek rodzinny 2021 jest świadczeniem, które należy się: rodzicom, jednemu z nich lub prawnemu opiekunowi dziecka; opiekunowi faktycznemu dziecka (osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, jeśli wystąpiła z wnioskiem do sądu rodzinnego o przysposobienie dziecka); osobie uczącej się (a konkretnie: osoba pełnoletnia ucząca się, niepozostająca na utrzymaniu rodziców w związku z ich śmiercią lub w związku z ustaleniem wyrokiem sądowym lub ugodą sądową prawa do alimentów z ich strony).

Zasiłek rodzinny 2021 - kryteria dochodowe

Aby otrzymać zasiłek rodzinny 2021, dochód nie może przekraczać 674,00 zł na miesiąc w przeliczeniu na jednego członka rodziny. Jeśli w rodzinie jest dziecko z niepełnosprawnością, kwota ta wynosi 764,00 zł.

Wakacje (zdjęcie ilustracyjne)Zasiłek rodzinny 2021: "Jak zwykle rodzice pracujący nie dostaną"

Zasiłek rodzinny 2021 - rodzice mają co do niego wątpliwości

Zasiłek rodzinny 2021 - jego wysokość i kryteria, według których jest przyznawany wzbudzają wiele emocji. Na naszym profilu na Facebook'u rodzice pisali m.in., że jako osoby pracujące nie spełniają wymogów:

Wszystko ładnie pięknie, a kryterium dochodowe zostaję od kilku lat takie samo. Chociaż przez ten czas pensja minimalna poszła do góry
Nawet jeśli pracujesz za najniższą krajową to i tak dochód przekracza próg
No dla takich pieniędzy warto się zwolnić z pracy
Ten próg dochodowy by mogli podwyższyć, już długo są te 674 zł na osobę, to tak naprawdę bezrobotni tylko się łapią...
Więcej o: