Za ile wakacje 2021? Wyjedziemy m.in. do Grecji, Turcji, Egiptu. Ale jeden kierunek zaskakuje

Wakacje już czuć w powietrzu. Jest ciepło, obostrzenia w dużej mierze zostały zniesione. Uczniowie odliczają dni do zakończenia roku. Za ile wakacje 2021?

Za ile dni wakacje 2021? Zostało 8 dni

Wakacje rozpoczną się za niespełna dwa tygodnie tygodni, a dokładnie za 10 dni (łącznie z weekendami). Za osiem dni, jeśli odejmiemy dwa dni weekendu. To naprawdę już niedługo. Zakończenie roku szkolnego odbędzie się planowo, czyli 25 czerwca. Czasu do wakacji zostało niewiele, a uczniowie w większości szkół zakończyli poprawianie ocen.

W każdej placówce dyrekcja indywidualnie wyznacza termin wystawienia ocen, jednak w wielu placówkach odbywa się to w takich terminach:

  • do 24 maja 2021 wystawienie przewidywanych ocen niedostatecznych;
  • do 2 czerwca 2021 wystawienie przewidywanych pozostałych ocen rocznych;
  • do 15 czerwca 2021 wystawienie ocen rocznych.

Oceny już więc wystawione, uczniowie spotykają się ze znajomymi z klas i miło spędzają czas w szkole.

Za ile dni wakacje 2021? Wypoczynek raczej zagranicą

Media alarmują, że za tegoroczne wakacje – szczególnie w Polsce – zapłacimy więcej niż w ubiegłych latach. Dlatego Polacy masowo wybierają wycieczki zagraniczne.

Obecnie ceny zagranicznych wyjazdów wakacyjnych są zbliżone do cen, które znamy sprzed pandemii. Epidemia koronawirusa i wynikające z niej nowe zasady podróżowania, wymogi sanitarne czy ustanowione ze względów bezpieczeństwa limity miejsc w hotelach na ten moment nie wpłynęły w znaczący sposób na zmianę cen wakacji

- powiedziała PAP Agata Biernat z serwisu Wakacje.pl.

Zobacz wideo Na wakacje zostaną otwarte dyskoteki, a w kinach zjemy popcorn

Wiceprezes Itaki Piotr Henicz najpopularniejsze kierunki to Grecja, Turcja, Egipt, Hiszpania, Albania, Portugalia, Włochy i Bułgaria. O ile do Grecji czy Egiptu Polacy jeździli zawsze chętnie, to nowością wydaje się na tej liście Albania. Zainteresowanie tym krajem jeszcze szczególnie wysokie wśród rodzin z dziećmi. Państwo nie wymaga testów. A wielu rodziców ma obawy związane z testowaniem najmłodszych.

Z bardziej egzotycznych kierunków najchętniej wybierane to: Zanzibar, Malediwy i Dominikana. Popularnością cieszy się także Chorwacja z dojazdem własnym

- dopowiedział.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Ile będą kosztować wakacje za granicą? Polacy nadal wybierają zgodnie z kluczem "blisko i ciepło"

Więcej o: