Bon wakacyjny. Niektórzy rodzice chcieliby wymienić 500 zł na gotówkę. Czy to możliwe?

Wakacje już tuż-tuż, a coraz więcej rodziców planuje, jak wykorzysta swój bon wakacyjny. Być może to już ostatnia okazja na dokonanie płatności m.in. za usługi noclegowe rządowym bonem turystycznym. Niektórzy z rodziców zastanawiają się, czy w sytuacji, kiedy w konkretnym hotelu nie można zapłacić bonem, istnieje możliwość wymiany go na gotówkę. Odpowiadamy.

Bon turystyczny ma formę kodu o wartości 500 zł (na niepełnosprawne dziecko otrzymujemy 1000 zł). Można nim płacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego, lub organizację pożytku publicznego na terytorium Polski.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Nie wszystkie obiekty noclegowe honorują bon turystyczny. Niejednokrotnie rodzice rezygnowali z wakacji w wymarzonym hotelu, bo okazywało się, że nie można w nim zapłacić za nocleg dziecka bonem turystycznym. Pojawił się więc pomysł, żeby wymieniać go na gotówkę. Czy w takim wypadku jest możliwość wymiany bonu turystycznego na gotówkę i zapłatę za usługę hotelarską w formie pieniężnej?

Na lubelszczyźnie upał zagościł na dobre. W weekend temperatura powyżej 30 stopni celsjusza i bezchmurne niebo spowodowały, że wielu Lublinian pojechało szukać ochłody nad wodę. Wielu wybrało Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie. Oblegane były jeziora Rogóźno, Łukcze czy Zagłębocze. Trudno było o miejsce parkingowe, a znalezienie wolnego skrawka na plaży czy trawie było nie lada wyzwaniem. 
Rogóźno kusi ciszą i spokojną atmosferą.  Zaglądają tu przede wszystkim wędkarze. Łukcze to dobra propozycja dla rodzin z dziećmi. Piaszczysta plaża, możliwość wypożyczenia wodnego sprzętu czy animacje organizowane dla najmłodszych - to tylko niektóre z atrakcji z jakich chętnie korzystają tam plażowicze. Nad Zagłębocze natomiast przyjeżdżają głównie młodzi ludzie, na których czekają liczne bary oraz dyskoteki do rana. 
Niezależnie od tego, gdzie w weekend plażowali Lublinianie dobra pogoda sprzyjała wodnemu szaleństwu.
tma
Kiedy wypłata 500 plus? Wniosek złożony w czerwcu to pieniądze nawet dopiero w sierpniu

Bon turystyczny można wymienić na gotówkę?

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii na rządowej stronie dedykowanej bonowi turystycznemu informuje:

Nie możesz wymienić bonu na gotówkę, inne środki płatnicze ani inne środki wymiany.

Rodzice muszą więc szukać miejsc noclegowych, w których płatność bonem jest honorowana. Co ważne, 500 złotych powinno zostać wykorzystane jeszcze w te wakacje, ponieważ po 31 marca 2022 roku straci ważność. Z wypoczynku opłaconego rządowym świadczeniem po tej dacie będą mogły skorzystać tylko osoby, które dokonały rezerwacji wcześniej.

Bon turystyczny - dla kogo? Oszczędność dla wszystkich rodziców. Jest jednak kilka warunkówBon turystyczny - dla kogo? Oszczędność dla wszystkich rodziców. Jest jednak kilka warunków

Więcej o: