Jak zrealizować bon turystyczny? Dzięki niemu rodzice mogą dużo zaoszczędzić na wakacjach z dziećmi

Bon turystyczny można wykorzystać podczas tegorocznych wakacji. Dzięki niemu rodzice wybierający się na wczasy z dziećmi mogą zaoszczędzić niemałą sumę. Jest jednak kilka kwestii, o których powinni pamiętać.

Bon turystyczny zwany potocznie "500 plus na wakacje" jest przyznawany niezależnie od dochodu, a przy tym jest także wolny o podatku. Ma formę kodu o wartości 500 zł na dziecko, a w przypadku rodziców niepełnosprawnego dziecka, jest to aż 1000 zł. Można nim płacić za usługi hotelarskie oraz imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego, lub organizację pożytku publicznego na terytorium Polski. 

Jak zrealizować bon turystyczny?

Bon przeznaczony jest dla rodzin z co najmniej jednym dzieckiem oraz rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi. Bony przysługują niezależnie od poziomu dochodów, tak jak w przypadku Programu 500 Plus

- czytamy na oficjalnej stronie rządowej gov.pl.

Agnieszka WłodarczykAgnieszka Włodarczyk pojechała do szpitala. "Mąż dowiezie rzeczy, bo my już pani nie wypuścimy"

Zobacz wideo Klara ogląda Roberta Lewandowskiego w telewizji. Reakcja na tatę rozbrajająca, ale jeszcze lepsza gdy zobaczyła Wojciecha Szczęsnego

Przypominamy, że w 2020 roku bonem turystycznym można było opłacić tylko te atrakcje, które wiązały się z minimum jednym noclegiem w obiekcie turystycznym. Od 2021 roku zasada ta uległa zmianie i z "500 plus na wakacje" można korzystać również płacąc za jednodniowe wycieczki z różnymi atrakcjami, ale przewidzianymi w ramach jednej oferty.

Katalog bazy turystycznej, która pozwala na skorzystanie z bonu, jest dostępny pod tym linkiem. Bon turystyczny można wykorzystać do końca marca 2022 roku. Lepiej jednak nie odkładać płatności na ostatnią chwilę, aby nie stracić pieniędzy. Lista miejsc, w których można będzie płacić bonem obejmuje nieco ponad 20 tys. przedsiębiorców, a miliony Polaków wciąż go nie wykorzystało. Wiadomo, że większość osób planuje urlopy w okresie wakacyjnym, czyli podczas lipca i sierpnia. Jak wyliczyło Radio Zet, przedsiębiorcy mają być gotowi do przyjęcia minimum 3,1 mln osób. Istnieje więc prawdopodobieństwo, że nie wszyscy rodzice zdążą wykorzystać "500 plus na wakacje".

Bon otrzymasz po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), podobnie jak 500+. System pozwala na łatwą rejestrację m.in. za pomocą Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz niektórych systemów bankowości internetowej

- poinformowano.

Bon zostanie aktywowany w systemie teleinformatycznym po potwierdzeniu poprawności lub aktualizacji danych. Następnie należy go pokazać podczas rezerwacji pobytu w danym miejscu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.

Do kiedy wystawienie ocen 2021?Do kiedy wystawianie ocen 2021? Nauczyciele nadrabiają braki i robią kartkówki do samego końcaWięcej o: