Do kiedy wystawianie ocen 2021? Nauczyciele nadrabiają braki i robią kartkówki do samego końca

Do kiedy są wystawiane oceny na koniec roku 2021? Za 10 dni uczniowie pójdą do szkół po raz ostatni w tym semestrze i odbiorą świadectwa ukończenia kolejnych klas. Ostatnie tygodnie poświęcali na poprawienie swoich wyników w nauce i okazuje się, że nauczyciele wykorzystują każdy dzień na uzupełnienie braków w dzienniku.

To, do kiedy są wystawiane oceny na koniec roku 2021, zależy zgodnie z ustawą o systemie oświaty od statutu szkoły. 25 czerwca odbędzie się oficjalne zakończenie roku szkolnego. Uczniowie stawią się w szkołach, żeby po raz ostatni w tym semestrze spotkać się z kolegami z ławek i odebrać świadectwa. Chociaż wielu z nich jest już myślami przy wakacjach, są też tacy, którzy do samego końca starają się poprawić wyniki. Nie było na to zbyt wiele czasu, bo przez niemalże rok nauki zdalnej, sporo dzieci zrobiło sobie zaległości, a do szkoły wrócili w maju.

Zobacz wideo Cleo była słaba z fizyki. Znalazła sposób, jak podciągnąć sobie ocenę. Nietypowy

Do kiedy są wystawiane oceny na koniec roku 2021?

Każda szkoła samodzielnie decyduje o tym, kiedy zostaną wystawione oceny. Zanim uczniowie poznają swoje końcowe wyniki, przedstawiono im proponowane oceny i mieli czas na ich poprawę. Do końca roku szkolnego zostało już tylko 10 dni i zwykle był to czas, kiedy uczniowie mogli już spocząć na laurach, ale nie w tym roku: nauczyciele wykorzystują każdą chwilę, żeby nadrobić braki w ocenach. 

Jest 14 czerwca, w czwartek jest rada i wystawienie ocen, a ja mam jutro sprawdzian z chemii

- napisała jedna z użytkowniczek Twittera.

15.06 jest wystawienie ocen,  a ja 15.06 w południe piszę sprawdzian z historii

- dodał drugi internauta. 

Niedawno prowadzący program "Newsroom" Wirtualnej Polski Mateusz Ratajczak w rozmowie ze Sławomirem Broniarzem ze Związku Nauczycielstwa Polskiego zaproponował, że może w związku z trudną sytuacją uczniów, warto wystawić wszystkim piątki na koniec roku szkolnego.

Jak obliczyć średnią z ocen?Średnia ocen na koniec roku. Nie tylko ona decyduje o świadectwie z paskiem. Prymusy mogą go nie dostać

Nie ulega wątpliwości, że dla wielu uczniów byłoby to miłe zaskoczenie, ale nauczyciele doskonale wiedzą, na ile mogą danego ucznia ocenić. Każda osoba wchodząca do tego zawodu musi mieć świadomość, że ma do czynienia z małym człowiekiem i musi być dobra i empatyczna, znaleźć się w jego sytuacji i ocenić warunki, w których dziecku przychodzi się uczyć

- odpowiedział szef ZNP. Także rodzice nie uważają tego pomysłu za sprawiedliwy.

Bardzo zły pomysł. Dzieci, które się starały mimo problemów zostaną skrzywdzone

- stwierdził jeden z nich. 

Miejskie zakończenie roku szkolnego w gimnazjum nr 18Zakończenie roku szkolnego 2021 - data zostaje bez zmian

Więcej o: