Do kiedy są wystawiane oceny na koniec roku 2021? Padła propozycja: Piątki dla wszystkich

Do kiedy są wystawiane oceny na koniec roku 2021? Zostało zaledwie 11 dni do zakończenia roku szkolnego, a uczniowie przez ostatnie tygodnie starali się poprawić swoje wyniki w nauce. Sławomir Broniarz twierdzi, że gdyby nauczyciele wystawili piątki wszystkim uczniom, to z pewnością ci byliby mile zaskoczeni. Czy tak się stanie?

25 czerwca uczniowie przyjdą do szkół po raz ostatni w tym semestrze. Stawią się w placówkach, żeby odebrać świadectwa i oficjalnie zakończyć rok szkolny 2021. To, do kiedy są wystawiane oceny na koniec roku 2021, zależy zgodnie z ustawą o systemie oświaty od statutu szkoły. W związku z tym, że dopiero w maju dzieci wróciły do nauki stacjonarnej, miały niewiele czasu na poprawienie swoich wyników. Jak w takim razie będzie wyglądało tegoroczne wystawienie ocen?

Zobacz wideo Rząd przedłużył zamknięcie szkół. Dr Grzesiowski: To jedyna decyzja, którą można było podjąć

Do kiedy są wystawiane oceny na koniec roku 2021?

Każda placówka podała konkretny termin, kiedy muszą zostać wystawione oceny. Zanim jednak uczniowie poznają swoje końcowe wyniki, przedstawiono im proponowane oceny i mieli czas na ich poprawę. Jako że do końca roku szkolnego zostało już zaledwie 11 dni, szkoły, w których jeszcze nie wystawiono ocen końcowych, będą musiały zrobić to w tym tygodniu. Jednak czy muszą poprawiać oceny, skoro pojawił się pomysł wystawienia piątek dla wszystkich? Z odpowiedzi Sławomira Broniarza wynika, że tak. 

Miejskie zakończenie roku szkolnego w gimnazjum nr 18Zakończenie roku szkolnego 2021 - data zostaje bez zmian

Wystawienie ocen 2021. "Piątki dla wszystkich"

Prowadzący program "Newsroom" Wirtualnej Polski Mateusz Ratajczak w rozmowie ze Sławomirem Broniarzem ze Związku Nauczycielstwa Polskiego zaproponował, że może w związku z trudną sytuacją uczniów, warto wystawić wszystkim piątki na koniec roku szkolnego.

Nie ulega wątpliwości, że dla wielu uczniów byłoby to miłe zaskoczenie, ale nauczyciele doskonale wiedzą, na ile mogą danego ucznia ocenić. Każda osoba wchodząca do tego zawodu musi mieć świadomość, że ma do czynienia z małym człowiekiem i musi być dobra i empatyczna, znaleźć się w jego sytuacji i ocenić warunki, w których dziecku przychodzi się uczyć

- odpowiedział szef ZNP.

Olga Frycz zdradziła imię córki. Fanka radziła je przemyśleć. 'Już nic nie zmienimy'Olga Frycz zdradziła imię córki. Fanka radziła je przemyśleć. "Już nic nie zmienimy"

Więcej o: