Zakończenie roku szkolnego 2021 - data zostaje bez zmian. Jutro ważny dzień

Zakończenie roku szkolnego 2021 - data tego wydarzenia, ustalona w kalendarzu szkolnym pozostaje bez zmian. Ponadto w wielu szkołach 15 czerwca jest dniem, w którym nauczyciele wystawiają ostateczne oceny roczne.

Zakończenie roku szkolnego 2021 - data zostaje bez zmian. Niektórzy się tego nie spodziewali. Panująca epidemia koronawirusa sprawiła, że większość dobiegającego końca roku szkolnego uczniowie spędzili w domach, ucząc się zdalnie. Dopiero niedawno wrócili do swoich placówek. Najmłodsze roczniki, klasy 1-3 uczą się stacjonarnie od 4 maja, pozostali uczniowie szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych 17 maja przeszli na nauczanie hybrydowe, a 31 maja wrócili do placówek. Wszystko na kilka tygodni przed wakacjami. Powrót był dla nich trudny, niektórzy bardzo się go obawiali. Powstała nawet petycja o niewracaniu do szkół skierowana do Przemysława Czarnka, ministra edukacji i nauki, ale ten nie zmienił swojej decyzji.

Ostatnie tygodnie były dla uczniów czasem wytężonej pracy. Wszystko z racji zbliżającego się terminu wystawienia przez nauczycieli ocen końcowych. W większości placówek wyglądało to w następujący sposób: do 24 maja 2021 wystawienie przewidywanych ocen niedostatecznych; do 2 czerwca 2021 wystawienie przewidywanych pozostałych ocen rocznych; do 15 czerwca 2021 wystawienie ocen rocznych.

Zobacz wideo Co czyni rekiny tak przerażającymi? Poza szczękami oczywiście [PRACOWNIA BRONKA]

Zakończenie roku szkolnego 2021 - data

Zakończenie roku szkolnego 2021 mimo panującej epidemii koronawirusa odbędzie się w terminie zgodnym z kalendarzem roku szkolnego. Mimo różnego rodzaju utrudnień ta data nie uległa zmianie i uczniowie odbiorą swoje świadectwa 25 czerwca w piątek. Tym samym oficjalnie rozpoczną wakacje.

Zakończenie roku szkolnego 2021 - data wymaga zachowania środków ostrożności

Zakończenie roku szkolnego 2021 przypada po raz kolejny w czasie pandemii. Chociaż dyrektorzy szkół otrzymali od Ministerstwa edukacji wytyczne dotyczące organizacji tego wydarzenia, wiele zależy od nich samych. Chodzi oczywiście o zapewnienie bezpieczeństwa uczniom, nauczycielom i innym pracownikom placówki i zminimalizowanie ryzyka zakażenia. Zapewne w wielu szkołach, jeśli pogoda dopisze, zakończenie roku szkolnego 2021 będzie mogło się odbyć na zewnątrz np. na szkolnym boisku. 

Więcej o: