Wnuczka królowej Elżbiety II namieszała w kolejce do brytyjskiego tronu. Przez Lilibet pozycja niektórych spadła

Meghan Markle i książę Harry doczekali się córki. Dziewczynkę nazwano na część królowej Elżbiety II i księżnej Diany. Okazuje się, że narodziny Lilibet zmieniły kolejność do korony.

Córka Meghan Markle i księcia Harry'ego przyszła na świat w piątek 4 czerwca o godzinie 11:40. Chociaż na początku pojawiły się doniesienia, że księżna Sussex zdecydowała się na poród domowy, ostatecznie urodziła w szpitalu w Santa Barbara w Kalifornii w USA. 

Lili otrzymała imię po prababci, jej Wysokości Królowej, której pseudonimem jest Lilibet. Jej drugie imię, Diana, zostało wybrane na część ukochanej zmarłej babci, księżnej Walii

- czytamy w oficjalnym oświadczeniu pary.

Lilibet namieszała w kolejce do brytyjskiego tronu

Jak podały brytyjskie media, królowa Elżbieta II oraz książę Karol zostali wcześniej poinformowani o narodzinach dziewczynki. Meghan i Harry mieli nawet pokazać ją babci podczas wideo rozmowy.

Zobacz wideo Joanna Racewicz zaszczepiła 13-letniego syna przeciwko COVID-19

Imiona dzieci piłkarzy. Królują zagraniczne, a jedno z nich oznacza zwycięstwoImiona dzieci piłkarzy. Królują zagraniczne, a jedno z nich oznacza zwycięstwo

Okazuje się, że narodziny córki księcia mogą namieszać w rodzinie, bo spowodowały zmiany w kolejce do tronu. Zasady dziedziczenia tronu są ściśle określone, a lista kandydatów jawna. Dynastia Windsorów obecnie licz aż pięć tysięcy członków. Najistotniejsza w kolejce do tronu jest pierwsza dziesiątka kandydatów. To właśnie oni mają największe szanse, by zasiąść na tronie po królowej Elżbiecie II. Po narodzinach Lilibet Diany Mountbatten-Windsor z miejsca ósmego na dziewiąte spadł najmłodszy syn królowej Elżbiety II i księcia Filipa - książę Yorku Andrzej. Natomiast na dziesiątym miejscu znalazła się najstarsza córka księcia Andrzeja i księżnej Sary - księżniczka Beatrice z Yorku. Poniżej opublikowaliśmy listę sukcesji do brytyjskiego tronu:

  1. Karol, książę Walii - syn królowej Elżbiety
  2. Wiliam, książę Cambridge - najstarszy syn księcia Karola
  3. George z Cambridge - najstarszy syn księcia Williama i księżnej Kate
  4. Księżniczka Charlotte z Cambridge - córka księcia Williama i księżnej Kate
  5. Książę Louis - najmłodszy syn księcia Williama i księżnej Kate
  6. Harry, książę Sussex - młodszy brat księcia Willliama
  7. Archie Mountbatten-Windsor - syn księcia Harry'ego i Meghan Markle
  8. Lilibet Diana Mountbatten-Windsor - córka księcia Harry'ego i Meghan Markle
  9. Andrzej, książę Yorku - najmłodszy syn księcia Karola
  10. Księżniczka Beatrice z Yorku - najstarsza córka księcia Andrzeja i księżnej Sary.
 

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Więcej o: