Imiona dzieci piłkarzy. Królują zagraniczne, a jedno z nich oznacza zwycięstwo

Reprezentacja Polski rozpocznie mistrzostwa świata w Katarze od rywalizacji z Meksykiem. Piłkarze Czesława Michniewicza oczekują na spotkanie, a rodziny sportowców wspierają swoje dumy. Prezentujemy wam dzieci piłkarzy oraz ich imiona, które mogą być źródłem inspiracji. Niektóre są naprawdę oryginalne.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Rozgrywki piłkarskie bez wątpienia budzą wiele emocji w naszym kraju. Nic dziwnego, że oczy Polaków skierowane są na Katar, w którym rozgrywane są właśnie Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. To pierwsza tego typu impreza rozgrywana w kraju islamskim, a dodatkowo późną jesienią. Reprezentacja Polski awansowała na mundial dzięki wygranej ze Szwecją i teraz w fazie grupowej rozegra trzy mecze - 22 listopada z Meksykiem, 26 listopada z Arabią Saudyjską i ostatni w środę 30 listopada z Argentyną.

Niestety, uczestnictwo piłkarzy w mundialu wiążę się z wieloma wyrzeczeniami. Piłkarze między innymi muszą rozstać się ze swoimi żonami, partnerkami i ukochanymi dziećmi. Przyjrzeliśmy się bliżej rodzinom sportowców i tym samym przedstawiamy wam oryginalne, a także te nietypowe imiona dzieci piłkarzy. 

Zobacz wideo Anna Lewandowska: "To było wielkie marzenie Roberta"

Dzieci Roberta Lewandowskiego i Anny Lewandowskiej - Klara i Laura

Robert Lewandowski jest ojcem dwóch córeczek - Laury i Klary. Do historii przeszedł gest Lewego, kiedy to o pierwszej ciąży Ani poinformował fanów po oddanej bramce, wkładając piłkę pod koszulkę, ssąc kciuk podczas meczu. 

Lewandowscy postanowili nazwać swoje córki dość tradycyjnymi, a zarazem mało popularnym imionami. Warto dodać, że są to imiona międzynarodowe. Mimo że rodzice bacznie ukrywają twarze dziewczynek, to trzeba przyznać, że te pociechy zna już cała Polska. 

 

Pociecha Mariny Łuczenko-Szczęsnej i Wojciecha Szczęsnego 

Marina i Wojciech są szczęśliwymi rodzicami małego Liama. Chłopiec przeszedł na świat w czerwcu 2018 roku. Jego imię wzbudza wiele emocji ze względu na to, że jest pochodzenia celtyckiego. Liam to irlandzka forma imienia William. Jego znaczenie to "silny i opiekuńczy". W Polsce to imię jest rzadko spotykane, lecz w ostatnich latach stało się niezwykle popularne w USA.

 

Córeczki Kamila Glika i Marty Glik 

Kamil Glik jest tatą dwóch uroczych córeczek. Starsza pociecha ma na imię Victoria, a młodsza córka nazywa się Valentina. Imię Victoria jest pochodzenia łacińskiego i oznacza zwycięstwo. W mitologii rzymskiej nosiła je bogini zwycięstwa i chwały. Z kolei Valentina to kobieta, która ma być silna, potężna i ciesząca się dobrym zdrowiem. Jest żeńskim odpowiednikiem imienia Walenty, który jest patronem zakochanych.

 

Córka Kamila Grosickiego i Dominiki Grosickiej

Kamil Grosicki jest ojcem 10-letniej Mai, która jest jego oczkiem w głowie. Dziewczynka nie jest jedynaczką i ma brata, który jest synem Dominiki Grosickiej z jej wcześniejszego związku. Imię Maja pojawia się zarówno w mitologii greckiej, jak i rzymskiej. Nosiła je matka Hermesa oraz bogini przyrody. To osoba pomysłowa i niezwykle ruchliwa. Córka "Grosika" nie raz udowodniła swoje cechy, szalejąc przed telewizorem, kiedy jej tata strzelał bramki. Widać, że jest jego oddaną fanką. 

 
 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.