Imiona dzieci piłkarzy. Królują zagraniczne, a jedno z nich oznacza zwycięstwo

Euro 2021 zbliża się wielkimi krokami. Piłkarze Paulo Sousy szlifują formę, a rodziny sportowców wspierają swoje dumy. Prezentujemy wam dzieci piłkarzy oraz ich imiona, które mogą być źródłem inspiracji. Niektóre są naprawdę oryginalne.

Rozgrywki piłkarskie bez wątpienia budzą w naszym kraju bardzo wiele emocji. Euro 2021 rozpocznie się 11 czerwca i potrwa do 11 lipca. Wezmą w nim udział 24 drużyny, a tytuł bronić będzie reprezentacja Portugalii. Mistrzostwa Europy planowo miały odbyć się w czerwcu i lipcu 2020 roku, lecz z powodu pandemii koronawirusa zostały przełożone na przyszły rok. Biało-Czerwoni rozpoczną rywalizację od starcia ze Słowacją w poniedziałek 14 czerwca 2021 roku o godzinie 18:00 w Sankt Petersburgu.

Zobacz wideo Liam Szczęsny kibicuje tacie, oglądając mecz

Oczy Polaków zwrócone będą na piłkarzy Paulo Sousy. Niestety, uczestnictwo piłkarzy w mundialu wiążę się z wieloma wyrzeczeniami. Piłkarze między innymi muszą rozstać ze swoimi żonami, partnerkami i ukochanymi dziećmi. Przyjrzeliśmy się bliżej rodzinom sportowców i tym samym przedstawiamy wam oryginalne, a także te nietypowe imiona dzieci piłkarzy. 

Anna Lewandowska o diecie idealnejAnna i Robert Lewandowscy spędzają wieczór bez dzieci. Pochwalili się co robią przy lampce wina. Fanka: Klasyk

Dzieci Roberta Lewandowskiego i Anny Lewandowskiej - Klara i Laura

Robert Lewandowski jest ojcem dwóch córeczek - Laury i Klary. Do historii przeszedł gest Lewego, kiedy to o pierwszej ciąży Ani poinformował fanów po oddanej bramce, wkładając piłkę pod koszulkę i ssąc kciuk podczas meczu. Lewandowscy swoje córki postanowili nazwać dość tradycyjnymi, a zarazem mało popularnym imionami. Warto dodać, że są to imiona międzynarodowe. Mimo, że rodzice bacznie ukrywają twarze dziewczynek, to trzeba przyznać, że te pociechy zna już cała Polska. 

 

MarinaMarina Łuczenko pokazała samochód Liama. Fani zawiedzeni marką: Powienien mieć co najmniej mercedesa

Pociecha Mariny Łuczenko-Szczęsnej i Wojciecha Szczęsnego 

Marina i Wojciech są szczęśliwymi rodzicami małego Liama. Chłopiec przeszedł na świat w czerwcu 2018 roku. Imię dziecka wzbudziło wiele emocji w środowisku, bowiem jest pochodzenia celtyckiego. Liam to irlandzka forma imienia William. Jego znaczenie to "silny i opiekuńczy". W Polsce to imię jest rzadko spotykane, lecz w ostatnich latach stało się niezwykle popularne w USA.

 

Córeczki Kamila Glika i Marty Glik 

Kamil Glik jest tatą dwóch córeczek. Pierwsza pociecha ma na imię Victoria. Zaś drugą dziewczynkę postanowili nazwać Valentina. Imię Victoria jest pochodzenia łacińskiego i oznacza zwycięstwo. W mitologii rzymskiej nosiła je rzymska bogini zwycięstwa i chwały. Z kolei Valentina to kobieta, która ma być silna, potężna i ciesząca się dobrym zdrowiem. Jest żeńskim odpowiednikiem imienia Walenty, który jest patronem zakochanych.

 

Sara Boruc pokazała, jak czas spędzają jej mąż z dzieckiemSara Boruc pokazała "groźną minę" syna. Fanka dopatrzyła się niebezpiecznego zjawiska. Chodzi o komórkę Boruca

Dzieci Sary Boruc i Artura Boruca

Para wspólnie wychowuje trójkę dzieci - Noaha, Amelię i Oliwię. Noah i Amelia są dziećmi ze związku Boruców. Oliwia to córka Sary z poprzedniego związku, Artur ma jeszcze jedno dziecko. Noah to - jak na polskie warunki - bardzo nietypowy wybór imienia dla dziecka. Dotychczas w Polsce nikt nie nadał dziecku takiego imienia. 

 
 

Córka Kamila Grosickiego i Dominiki Grosickiej

Kamil Grosicki jest ojcem 9-letniej Mai, która jest jego oczkiem w głowie. Dziewczynka nie jest jedynaczką - ma brata, który jest synem Dominiki Grosickiej z jej wcześniejszego związku. Imię Maja pojawia się zarówno w mitologii greckiej, jak i rzymskiej. Nosiła je matka Hermesa oraz bogini przyrody. To osoba pomysłowa i niezwykle ruchliwa. Nic dziwnego, bowiem córka "Grosika" nie raz szalała przed telewizorem, kiedy jej tata strzelał bramki. Widać, że jest jego oddaną fanką. 

 
 
Więcej o: