Wakacje nad morzem a bon turystyczny. Lista miejsc, w które pojedziesz z dzieckiem

Program bon 500 plus na wakacje, czyli Polski Bon Turystyczny, wciąż obowiązuje. Wystartował wprawdzie prawie rok temu - 1 sierpnia 2020 roku - ale jest ważny aż do końca marca 2022 roku. Gdzie można wykorzystać bon turystyczny? Lista miejsc jest wciąż aktualizowana.

Wakacje nad morzem a bon turystyczny. Lista miejsc. Do kiedy jest ważne 500 plus na wakacje?

Jeśli nie wykorzystaliście bonu turystycznego w ubiegłe wakacje, mamy dobrą wiadomość. Jest jeszcze czas, można zaoszczędzić 500 złotych na rodzinnych wakacjach także w tym toku. Bon turystyczny można wykorzystać do końca marca 2022 roku. Już teraz jednak warto zarejestrować się w systemie i pobrać bon. Jak to zrobić?

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Jak zrealizować bon turystyczny? Aby pieniądze nie przepadły, należy przestrzegać konkretnych terminów

Wakacje nad morzem a bon turystyczny. Lista miejsc. Na co można wydać?

Wybierasz się na wakacje nad Bałtykiem? To świetnie, bo za część wakacji nad morzem możesz zapłacić bonem turystycznym. Przypomnijmy, to forma rządowego wsparcia dla rodzin, które posiadają przynajmniej jedno dziecko. Bon turystyczny należy się niezależnie od dochodu i jest zwolniony podatku. Świadczenie ma formę kodu o wartości 500 zł (na niepełnosprawne dziecko należy się 1000 zł). Aby go pobrać, trzeba zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

SZCZEGÓŁOWA INSTRUKCJA, JAK POBRAĆ I AKTYWOWAĆ BON TURYSTYCZNY ZNAJDUJE SIĘ TU.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Wakacje nad morzem a bon turystyczny. Lista miejsc. Zmiany 2021

Nad morzem wiele hoteli przyjmuje bony turystyczne. Aby sprawdzić listę miejsc, które akceptują bony turystyczne nad morzem, warto odwiedzić stronę: bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow.

Tam dowiemy się więcej. Przy okazji mamy dobrą wiadomość dla wszystkich rodziców. Bon turystyczny przeszedł drobne zmiany. Zapłacimy nim już nie tylko za nocleg i atrakcje w miejscu noclegu, lecz także za pojedyncze atrakcje. Można nim płacić za jednodniowe atrakcje, nie związane z noclegiem.

Ale bonem turystycznym można zapłacić wyłącznie za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne świadczone na terenie Polski. Wykaz miejsc znajduje się TU.

Więcej o: